Logo witryny podlaskie.eu

         Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

XIII posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027

20 lutego 2025

Dwaj mężczyźni i kobieta za stołem obrad

XIII posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 / Fot. Mateusz Duchnowski

Zatwierdzenie kryteriów wyboru projektów, przedstawienie informacji o stanie spełnienia warunków podstawowych z poziomu regionalnego oraz poinformowanie o podjętych działaniach komunikacyjnych – to tematy czwartkowego (20.02) posiedzenia komitetu. W trakcie obrad dokonano też zmiany składów grup roboczych. W spotkaniu uczestniczyli: członek zarządu Bogdan Dyjuk i radny wojewódzki Stanisław Derehajło.

– Nasz region jest liderem w wydatkowaniu funduszy europejskich. To bardzo cieszy, gdyż przekłada się na poprawę jakości życia mieszkańców województwa podlaskiego. Ważne jest również to, że projekty unijne są realizowane w każdej części regionu, przyczyniając się do jego zrównoważonego rozwoju – podkreślił Bogdan Dyjuk.

Komitet Monitorujący to niezależny organ nadzorujący wykonanie FEdP. Dokonuje m.in. przeglądu realizacji programu i kontroluje osiągane cele. Zatwierdza również kryteria wyboru projektów oraz przyjmuje roczne i końcowe sprawozdania z wdrażania programu. Skupia przedstawicieli samorządu, administracji rządowej, organizacji związkowych, pracodawców, izb gospodarczych oraz organizacji pozarządowych i środowiska naukowego.

Jerzy Górko
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Mateusz Duchnowski

Publikujący: Jerzy Górko

20 lutego 2025

Powrót na początek strony