Podlaskie. Zasilane Naturą - Kalendarz

Zaplanuj rok w Podlaskiem

Maj 2022

30 kwietnia-3 maja 2022
Majówka w Parku Kulturowym Korycin-Milewszczyzna 

Piknik rodzinny, warsztaty i degustacje, turnieje z nagrodami w niezwykłej scenerii średniowiecznego grodziska.

cały sezon
Odwiedź podlaskie parki narodowe

Zanurz się w królestwie natury – zaplanuj odwiedziny w podlaskich parkach narodowych: Biebrzańskim, Narwiańskim, Wigierskim lub Białowieskim.

cały sezon
Na rower: Green Velo!

Przez Podlaskie biegnie najdłuższy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Zaplanuj wyprawę i poznaj najbardziej malownicze podlaskie trasy! 

cały maj
Czosnek niedźwiedzi w Puszczy Białowieskiej

Odwiedź Białowieski Park Narodowy – wstąp do ścisłego rezerwatu albo przespaceruj kładką Żebra Żubra. W maju poczujesz tu charakterystyczny zapach czosnku niedźwiedziego.

14 maja 2022
Noc Muzeów

Poznaj bliżej podlaskie muzea podczas Ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Z roku na rok przyłącza się do niej coraz więcej organizacji i instytucji, np. jedyne w Polsce interaktywne Muzeum Mleka w Grajewie.

Kultura
Muzeum Ikon w Supraślu

Interaktywne muzeum, które pozwala lepiej zrozumieć prawosławie i poznać jego fascynującą sztukę sakralną. Znajduje się na terenie 500-letniego prawosławnego monasteru w Supraślu.


Maj w Podlaskiem

Podlaskie w rozkwicie! Niespieszny, majowy weekend warto spędzić w Regionie Puszczy Białowieskiej. To właśnie teraz pierwotna puszcza zachwyca tysiącem odcieni zieleni i wręcz ogłusza śpiewem ptaków. A po drodze – nasyć oczy przestrzenią. 

Maj w Podlaskiem
W podlaskich puszczach żyje
największa w Polsce populacja żubrów.
Najwięcej - w Puszczy Białowieskiej.
Odwiedź nas