Podlaskie. Zasilane Naturą - Kalendarz

Zaplanuj rok w Podlaskiem

Październik 2021

Od 1 października
Xylopolis / EXPO 2020

Xylopolis to prezentacja województwa podlaskiego oraz resortu klimatu i środowiska podczas Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju. Poznaj opowieść o ludziach, nowych technologiach i naturze.

2-3 października 2021
Bison Ultra Trail 2021

Bieg po Puszczy Knyszyńskiej, bogactwo krajobrazu, niezwykła historia, tradycja i różnorodność etniczno-kulturowa zaklęte w puszczańskich ścieżkach.

cały październik
Spacery

W październiku daj sobie czas na długie spacery w podlaskich lasach. Rozglądaj się uważnie – to właśnie teraz obfitują w grzyby!

cała jesień
Suwalski Park Krajobrazowy

Zaplanuj wędrówkę po Suwalskim Parku Krajobrazowym. Lodowiec przemierzał te tereny ponad 10 000 lat temu – teraz Twój ruch!

wrzesień-październik
Rykowisko jeleni

W podlaskich lasach jesienią trwają wyjątkowe koncerty natury: rykowisko jeleni i bukowisko łosi – czyli godowe pieśni samców. 

Turystyka
Natura w stanie czystym

Podlaskie to jeden z najbardziej bioróżnorodnych regionów w Polsce. 4 parki narodowe mają tu największy udział w powierzchni spośród wszystkich polskich województw.


Październik w Podlaskiem

To właśnie w październiku najczęściej możesz zachwycać się „złotą podlaską jesienią”. Zaplanuj spacer w jednym z podlaskich parków krajobrazowych i przygotuj się na niesamowite widoki.

Październik w Podlaskiem
Przez Podlaskie biegnie
najdłuższy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo
- wynosi 592 km.
Odwiedź nas