Podlaskie. Zasilane Naturą - Sierpień 2020

Zaplanuj rok w Podlaskiem

Sierpień 2020

16 lipca - 9 sierpnia
Podlasie Slow Fest

Najwolniejszy festiwal świata: kino, koncerty, teatr, kulinaria, spotkania z naturą i warsztaty dla dzieci. A w tle – baśniowy Supraśl. 

24-26 lipca i 30 lipca-2 sierpnia
Festiwal Wertep

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Wertep” od 11 lat zaprasza do wędrówek ze sztuką w rejonie Puszczy Białowieskiej. Każdego dnia artyści są w innej miejscowości – raz w większej, innym razem w bardzo małej.

20-23 sierpnia 2020
Festiwal Wschód Kultury / Inny Wymiar

Weź udział w warsztatach, spotkaniach i koncertach podczas interdyscyplinarnego festiwalu w Białymstoku: Wschód Kultury / Inny Wymiar.

sierpień
Święto Sabantuj w Kruszynianach

Odwiedź tatarską wieś Kruszyniany podczas tradycyjnego „święta pługa” – weź udział w atrakcjach, poznaj bliżej kulturę Tatarów i skosztuj wyjątkowych potraw.

całe wakacje
Na rower: Green Velo!

Przez Podlaskie biegnie najdłuższy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Zaplanuj wyprawę i poznaj najbardziej malownicze podlaskie trasy! 

cały sierpień
Perseidy na podlaskim niebie

Zaplanuj Noc Perseidów w Podlaskiem i oglądaj spadające gwiazdy w jednym z najmniej zanieczyszczonych światłem regionów.


Sierpień w Podlaskiem

Wakacje w Podlaskiem wieńczy Sabantuj – doroczne “święto pługa” w tatarskiej wsi Kruszyniany. Jeżeli jednak chcesz jeszcze na chwilę oderwać się od rzeczywistości, spoglądaj w górę – w sierpniowe wieczory czekają na Ciebie nieziemskie spektakle spadających gwiazd.

Sierpień w Podlaskiem
Podlaskie jest
największym producentem mleka
w Polsce.
Odwiedź nas