Zaplanuj rok w Podlaskiem

Sierpień 2019

3 sierpnia 2019
Święto Sabantuj w Kruszynianach

Odwiedź tatarską wieś Kruszyniany podczas tradycyjnego „święta pługa” – weź udział w atrakcjach, poznaj bliżej kulturę Tatarów i skosztuj wyjątkowych potraw.

3-4 sierpnia 2019
Disco pod Gwiazdami w Białymstoku

Białystok będzie najbardziej rozrywkowym miejscem w Polsce za sprawą kultowego festiwalu Disco pod Gwiazdami. Na scenie m.in. Maryla Rodowicz, Doda, Feel, Boys, CC Catch. Impreza będzie transmitowana na antenie Telewizji Polsat.

3-4 sierpnia 2019
500 Kajaków

Wielka kajakarska przygoda na Bugu – jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w Polsce. Pierwszy spływ odbył się w 2013 roku na cześć 500-lecia województwa podlaskiego.

4 sierpnia 2019
Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym

W pierwszą niedzielę sierpnia, na rzece Netta w Augustowie, tradycyjnie pojawią się setki osobliwych pływających konstrukcji. To jedna z najbardziej widowiskowych imprez w regionie. 

11 sierpnia 2019
Podlaskie Święto Chleba

Dołącz do jednej z największych imprez w Ciechanowcu. W Podlaskim Święcie Chleba co roku uczestniczy nawet 20 000 osób.

10-12 sierpnia 2019
III Augustowski Uliczny "Go Teatr"

Augustowski rynek i Błonia nad Nettą po raz kolejny staną się sceną festiwalu teatrów ulicznych. Przez 3 dni będą tu gościć artyści z kraju i z zagranicy z widowiskowymi spektaklami dla widzów dorosłych i dzieci.

14-17 sierpnia 2019
3. Festiwal Filmowy Suwałki

Filmowa uczta z baśniową Suwalszczyzną w tle: porcja filmowych wzruszeń, odważne i inspirujące kino artystyczne, spotkania z twórcami.

29 sierpnia - 1 września 2019
Festiwal Wschód Kultury / Inny Wymiar

Weź udział w warsztatach, spotkaniach i koncertach podczas interdyscyplinarnego festiwalu w Białymstoku: Wschód Kultury / Inny Wymiar.

cały sierpień
Perseidy na podlaskim niebie

Zaplanuj Noc Perseidów w Podlaskiem i oglądaj spadające gwiazdy w jednym z najmniej zanieczyszczonych światłem regionów.


Sierpień w Podlaskiem

Wakacje w Podlaskiem wieńczy Sabantuj – doroczne “święto pługa” w tatarskiej wsi Kruszyniany. Jeżeli jednak chcesz jeszcze na chwilę oderwać się od rzeczywistości, spoglądaj w górę – w sierpniowe wieczory czekają na Ciebie nieziemskie spektakle spadających gwiazd.

Sierpień w Podlaskiem
We wsi Kruszyniany znajduje się
najstarszy meczet w Polsce.
Teren ten zamieszkuje społeczność polskich Tatarów.
Odwiedź nas