Od niedzieli, 14 czerwca, mieszkańcy Łomży ponownie mogą korzystać z regularnych połączeń kolejowych na trasie Białystok – Łomża. Powrót kolei stał się możliwy dzięki realizacji rządowego programu Kolej Plus, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Podlaskiego. W inauguracyjnym przejeździe, który odbył się w sobotę, 13 czerwca, uczestniczył premier Donald Tusk. Towarzyszyli mu m.in. minister infrastruktury Dariusz Klimczak oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski. Samorząd województwa reprezentowali marszałek Łukasz Prokorym oraz członek zarządu województwa Jacek Piorunek.
To zachęta do podróżowania transportem publicznym oraz odkrywania najciekawszych zakątków regionu bez konieczności korzystania z samochodu. O szczegółach tych inicjatyw opowiedziano podczas piątkowej (12.06) konferencji prasowej na dworcu PKS Nova. Uczestniczył w niej marszałek Łukasz Prokorym.
Nowa nawierzchnia, rondo oraz ścieżka pieszo-rowerowa – w czwartek, 11 czerwca, w Czyżewie oficjalnie otwarto zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 690. W uroczystości uczestniczyli m.in.: marszałek Łukasz Prokorym i przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa, Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska Jerzy Leszczyński.