Logo witryny podlaskie.eu
Konkursy   Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Zakończyła się przebudowa ul. Sienkiewicza w Brańsku

14 maja 2026

Przemawia wicemarszałek.

Otwarcie przebudowanej ul. Sienkiewicza w Brańsku. / Krzysztof Duszyński

Nowa nawierzchnia, chodniki, oświetlenie i kanalizacja deszczowa – w Brańsku zakończyła się modernizacja odcinka drogi wojewódzkiej nr 681. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo kierowców i pieszych oraz usprawnić funkcjonowanie miejskiej infrastruktury. Uroczyste otwarcie zmodernizowanego odcinka odbyło się w czwartek, 14 maja. W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Marek Malinowski.

Zakończone w Brańsku inwestycje przy drodze wojewódzkiej nr 681 objęły kompleksową modernizację infrastruktury drogowej. Główne zadanie dotyczyło przebudowy około 280-metrowego odcinka ul. Sienkiewicza wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Jak przekazał wicemarszałek Marek Malinowski, w ramach prac wykonano nową nawierzchnię jezdni, drogę dla pieszych, przebudowano skrzyżowania i zjazdy, powstały także nowe przejścia dla pieszych, odwodnienie oraz oświetlenie uliczne. Zmodernizowano również infrastrukturę techniczną.

– Jestem przekonany, że dzięki tym inwestycjom Brańsk zyska nowoczesny wygląd, a przede wszystkim, że poruszanie się tą drogą stanie się bezpieczniejsze i wygodniejsze. Tego wszystkim Państwu życzę. Dzięki realizacji przedsięwzięcia poprawiły się bezpieczeństwo ruchu drogowego, komfort pieszych oraz funkcjonalność przestrzeni miejskiej  – przekazał Marek Malinowski.

Wicemarszałek przypomniał również, że w ostatnich latach samorząd województwa realizował szereg inwestycji drogowych na trasie od Topczewa przez Brańsk i Rudkę do Ciechanowca. Łączna wartość tych prac wyniosła 24,5 mln zł.

– Remont będziemy kontynuować, ponieważ konieczna jest dalsza przebudowa odcinka w stronę Ciechanowca. W planach mamy również modernizację drogi Topczewo–Hodyszewo, która po ponad dwudziestu latach wymaga remontu – zapowiedział.

Ważnym elementem całego przedsięwzięcia była także wcześniejsza budowa kanalizacji deszczowej na odcinku około 560 metrów. Inwestycja ta zapewniła skuteczne odwodnienie modernizowanego układu drogowego.

Zadowolenia z zakończenia prac nie kryła burmistrz Brańska Agata Puchalska.

– To długo wyczekiwany przez mieszkańców naszego miasta moment. Droga, o którą zabiegało tak wielu mieszkańców, zostaje dziś uroczyście otwarta i jest to powód do wielkiej radości – mówiła.

W uroczystym otwarciu drogi wzięli udział także m.in. radni wojewódzcy Jerzy Leszczyński, Stanisław Derehajło, Robert Jabłoński, wójt gminy Brańsk Tomasz Stygański oraz dyrektor PZDW Krzysztof Barbachowski.

Łączna wartość obu inwestycji wyniosła ponad 11 mln zł. Na ich realizację pozyskano 10 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Wkład Województwa Podlaskiego wyniósł ponad 1,1 mln zł.

Jakub Wróblewski
red.: Monika Pańko
fot.: Krzysztof Duszyński

Publikujący: Jakub Wróblewski

14 maja 2026

Powrót na początek strony