Do 30 czerwca 2026 r. został wydłużony termin składania wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych ze zrównoważoną gospodarką wodno-ściekową na terenach wiejskich. Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu w piątek, 12 czerwca.
Amelia Czarnecka, Wiktoria Wawrzynowicz i Kazimierz Ścisło ze Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie, położonej na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, reprezentowali województwo podlaskie w finale 25. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbył się we wtorek, 9 czerwca. Drużynę do zmagań konkursowych przygotowała Eliza Lenczewska, nauczycielka geografii. Tematem tegorocznej edycji konkursu był „Las i jego mieszkańcy”.
Finaliści VII edycji wojewódzkiego konkursu gastronomicznego „Gotuj z klasą” wzięli udział w wyjątkowych warsztatach kulinarnych, które odbyły się 3 czerwca w Wojewodzinie. Młodzi adepci sztuki kulinarnej doskonalili swoje umiejętności pod okiem Karola Okrasy – Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego, cenionego szefa kuchni, restauratora i popularyzatora polskiej kuchni. W wydarzeniu uczestniczył również członek zarządu województwa Bogdan Dyjuk.