Najwyższe wyróżnienie Samorządu Województwa Podlaskiego trafiło do Rzecznika Praw Obywatelskich za działania zwiększające dostęp mieszkańców regionu do pomocy prawnej. Szczególnie doceniono utworzenie w Białymstoku Punktu Przyjęć Interesantów RPO, z którego regularnie korzystają mieszkańcy z całego województwa. Uroczystość wręczenia odbyła się w środę, 10 czerwca, na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Odznakę wręczył marszałek województwa Łukasz Prokorym.
Jak budować zdrowe relacje, wyznaczać granice, radzić sobie z presją rówieśniczą i bezpiecznie funkcjonować w świecie cyfrowym? O tym rozmawiają uczestnicy warsztatów realizowanych w ramach projektów „Lekcje bez tabu” i „Bye Bye HPV”, które od 8 do 10 czerwca odbywają się w Białymstoku. W poniedziałkowym (08.06) otwarciu wydarzenia uczestniczyła wicemarszałek Wiesława Burnos.
Nie było cukierków, lodów, ani cukrowej waty. Było za to coś, co dzieci i młodzież lubią najbardziej – pizza. W poniedziałek (1.06), z okazji Dnia Dziecka, marszałek Łukasz Prokorym odwiedził podopiecznych białostockich placówek opiekuńczo-wychowawczych, fundując im wspólny poczęstunek.