Łączymy pokolenia, czyli IX Forum Seniora

Łączymy pokolenia, czyli IX Forum Seniora / Fot. Krzysztof Duszyński
– Nasze życie nie musi być nadzwyczajne, żeby było ważne. Najważniejsze są te drobne, codzienne sprawy, bo to właśnie z nich się ono składa. Trzeba polubić życie takim, jakie jest. I temu właśnie służą m.in. takie spotkania, by razem pobyć, upewnić się w tym, co naprawdę ważne – powiedziała Wiesława Burnos.
Wicemarszałek zapewniła, że podlaski samorząd wspiera i angażuje się w działania prosenioralne. I że tak pozostanie, bo „zawsze znajdzie się zrozumienie i wola pomocy dla osób starszych”.
Senior aktywny i pełen pasji
Organizatorami forum były „Kurier Poranny” i „Gazeta Współczesna”. Redaktor naczelny obu dzienników Tomasz Dworzańczyk przyznał, że jest pod dużym wrażeniem frekwencji podczas wydarzenia.
– Świadczy ona o tym, że współczesny senior jest aktywny, pełen pasji i woli życia – zaznaczył, życząc udanego spotkania.
Przed senioralnym gremium wystąpił także influencer Karol Stefanowicz, znany jako Kolorek. Jak zdradził, wiele osób, które obserwują go w mediach społecznościowych, to właśnie seniorzy, a wśród komentujących przodują panie 60 plus.
– To świetna inicjatywa i bardzo fajne hasło – łączymy pokolenia. Ja jestem bardzo blisko z moimi dziadkami, to właśnie oni przekazali mi miłość do Podlasia – zaznaczył.
Warto się spotykać
W dalszej części prelekcję „Zdrowie zaczyna się w głowie” wygłosiła dietetyk, trener fitness Beata Polecka, z kolei prof. Dorota Wyszkowska opowiedziała o wadze relacji międzypokoleniowych. Warsztaty teatralne poprowadziła aktorka białostockiego Teatru Dramatycznego Justyna Godlewska-Kruczkowska, a coach cukierniczy Aleksandra Bielska wyjaśniła, jak stopniowo zmienić nawyki żywieniowe.
– Jest to bardzo ciekawy program i na pewno warto skorzystać. Trzeba się spotykać, zwłaszcza że u nas w Białymstoku jest tyle ciekawych inicjatyw, które organizują np. PIK czy opera. Można wyjść i skorzystać z tego, zamiast siedzieć w domu, tylko trzeba mieć chęć – skwitowała pani Ania.
W IX Forum Seniora uczestniczyli także m.in. zastępcy prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki i Eliza Cybulko, dyrektor Centrum Aktywności Społecznej Urszula Przystupa, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Uniwersytetu Zdrowego Seniora, seniorzy z różnych klubów i rad z całego regionu wraz z wnukami.
Anna Augustynowicz
red.: Julia Szypulska
fot.: Krzysztof Duszyński
Najnowsze relacje
-
. Społeczeństwo Decyzje zarządu. 16.04
-
. Społeczeństwo W Białymstoku powstaje pierwsza kawiarnia prowadzona przez osoby z niepełnosprawnościami
-
. Społeczeństwo Konkurs „Podlaskie Inicjatywy Lokalne” - Zachęcamy do Wspierania Lokalnych Inicjatyw!
-
. Społeczeństwo Wielkanocna akcja charytatywna „Światło pojednania”