Logo witryny podlaskie.eu
Konkursy   Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Równość, partycypacja i siła wspólnoty obywatelskiej. Spotkania z Sylwią Gregorczyk-Abram

15 maja 2026

462775789_2867560920061287_2509892407588728098_n.jpg

Odbędą się one w poniedziałek, 18 maja, w Zambrowie oraz Białymstoku. Mają charakter otwarty i skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych tematyką równości, demokracji oraz aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Na spotkania zaprasza Podlaska Rada Kobiet.

Sylwia Gregorczyk-Abram to adwokatka, obrończyni praw człowieka i współtwórczyni Fundacji Wolne Sądy. Reprezentowała Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Od maja 2025 roku pełni funkcję Przewodniczącej Komisji ds. wyjaśnienia mechanizmów represji wobec społeczeństwa obywatelskiego w latach 2015–2023. Jest laureatką licznych wyróżnień, w tym „Złotego Paragrafu” oraz tytułu Warszawianki Roku 2024.

Podczas spotkań poruszone zostaną m.in. tematy:

  • równości i dostępu do praw,
  • roli kobiet w życiu publicznym,
  • znaczenia aktywności obywatelskiej,
  • współpracy i solidarności społecznej,
  • wyzwań stojących przed współczesnym społeczeństwem obywatelskim.

Harmonogram spotkań:

Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie
18 maja 2026 r. (poniedziałek), godz. 11:00

Centrum Warszawska 50
18 maja 2026 r. (poniedziałek), godz. 16:30

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Publikujący: Anna Augustynowicz

15 maja 2026

Powrót na początek strony