Równość, partycypacja i siła wspólnoty obywatelskiej. Spotkania z Sylwią Gregorczyk-Abram
Odbędą się one w poniedziałek, 18 maja, w Zambrowie oraz Białymstoku. Mają charakter otwarty i skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych tematyką równości, demokracji oraz aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Na spotkania zaprasza Podlaska Rada Kobiet.
Sylwia Gregorczyk-Abram to adwokatka, obrończyni praw człowieka i współtwórczyni Fundacji Wolne Sądy. Reprezentowała Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Od maja 2025 roku pełni funkcję Przewodniczącej Komisji ds. wyjaśnienia mechanizmów represji wobec społeczeństwa obywatelskiego w latach 2015–2023. Jest laureatką licznych wyróżnień, w tym „Złotego Paragrafu” oraz tytułu Warszawianki Roku 2024.
Podczas spotkań poruszone zostaną m.in. tematy:
- równości i dostępu do praw,
- roli kobiet w życiu publicznym,
- znaczenia aktywności obywatelskiej,
- współpracy i solidarności społecznej,
- wyzwań stojących przed współczesnym społeczeństwem obywatelskim.
Harmonogram spotkań:
Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie
18 maja 2026 r. (poniedziałek), godz. 11:00
Centrum Warszawska 50
18 maja 2026 r. (poniedziałek), godz. 16:30
Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.
Najnowsze relacje
-
. Społeczeństwo
Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek z Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego
-
. Społeczeństwo
O zdrowiu, relacjach i bezpieczeństwie w sieci. Ruszyły warsztaty dla młodzieży
-
. Społeczeństwo
Pizza, prezenty i wspólna zabawa – Dzień Dziecka w placówkach opiekuńczo-wychowawczych
-
. Społeczeństwo
Finał konkursu plastycznego „Bezpiecznie na dwóch kółkach”



