Świąteczne spotkanie podlaskich rad seniorów
Było to podziękowanie zarządu województwa za ich codzienną aktywność, inicjatywy i zaangażowanie.
– Jest nam niezwykle miło, że tak licznie zdecydowaliście się państwo odpowiedzieć na nasze zaproszenie. Cieszymy się, że chcą państwo uczestniczyć w proponowanych przez nas projektach, jak chociażby Uniwersytet Bezpiecznego Seniora – powiedział Jacek Piorunek.
Ważne, co w sercu i głowie
Członek zarządu przypomniał, że to w województwie podlaskim rozpoczął się proces tworzenia rad seniorów. W tym momencie funkcjonuje ich 21.
– Cały czas dążymy do tego, aby w każdym powiecie, w każdej gminie, w każdym mieście naszego województwa taka organizacja powstała – zaznaczył.
Według abp. metropolity białostockiego Józefa Guzdka wiek nie jest bez znaczenia, ale „najistotniejsze jest to, co mamy w sercu i głowie”.
– W naszej wspólnocie seniorów możemy życzyć sobie woli walki, troski o zdrowie, tego, żebyśmy mogli ofiarować sobie to, czego nie można kupić – czas, wzajemną życzliwość. To jest bardzo ważne – podkreślał.
Doświadczenie życiowe
Ks. Jarosław Jóźwik, proboszcz parafii św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu, powiedział z kolei, że spotkania z seniorami stanowią dużą wartość.
– Dziękuję za dzielenie się waszym doświadczeniem życiowym. Życzę wam jak najwięcej zdrowia, radości, aktywności. Uczcie nas, bo my cały czas chcemy od was się uczyć i na pewno tę naukę będziemy przyjmować – powiedział.
Walentyna Tyszko-Dubow, doradca marszałka ds. polityki senioralnej, przekonywała, że kluczem do dobrej starości jest bycie aktywnym. W podobnym tonie wypowiadała się Irena Kosakowska-Kalata, przewodnicząca Rady Seniorów w Choroszczy.
– Takie spotkania, jak dzisiejsze, są naprawdę świetne, służą m.in. wymianie doświadczeń, ale też integrowaniu się, wyjściu starszych ludzi z domów. Wtedy zupełnie inne jest podejście do wielu spraw. Ja się bardzo cieszę, jak się spotykamy, towarzyszy temu wielki gwar, bo zawsze każdy znajdzie sobie jakiś temat do rozmowy – podsumowała.
W ramach wydarzenia odbył się wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej. Po widowisku uczestnicy podzielili się opłatkiem i prosforą.
Anna Augustynowicz
red.: Julia Szypulska
fot.: Paweł Krukowski
Najnowsze relacje
-
. Społeczeństwo
86. rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir
-
. Społeczeństwo
Połącz sztukę z bezpieczeństwem. Konkurs plastyczny WORD „Bezpiecznie na dwóch kółkach”
-
. Społeczeństwo
Kolejne posiedzenie Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości
-
. Społeczeństwo
Wicemarszałek Wiesława Burnos odwiedziła placówki Caritasu



