Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Medalowy weekend zapaśników KS Wschód Białystok

24 kwietnia 2023

Piąte miejsce jako drużyna i siódme dla województwa wśród 52 klubów z całej Polski. Tak zaprezentował się KS Wschód Białystok podczas XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym, która odbyła się w miniony weekend (21-23 kwietnia) w Koszalinie.

Wicemistrzem Polski w kategorii 60 kg został Amir Mintulaev, natomiast w kategorii 51 kg brązowy medal wywalczył Szymon Godun. Piąte miejsca uzyskali: Miłosz Wyszyński i Volodymyr Sosnovskyi, reszta zawodników walczyła ze zmiennym szczęściem. Sam udział w olimpiadzie jest już wyróżnieniem, który poprzedzony jest dwoma turniejami kwalifikacyjnymi.

Dodatkowo w piątek i sobotę (21-22 kwietnia) w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym, gdzie w kategorii 65 kg brązowy medal wywalczył Arbi Magomedov, powtarzając sukces sprzed roku.

źródło i fot.: KS Wschód
oprac.: Anna Augustynowicz

Publikujący: Anna Augustynowicz