Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

15 mln zł na badania i rozwój w podlaskich firmach

15 maja 2024

plansza z informacją o dofinansowaniu

15 mln zł na badania i rozwój w podlaskich firmach

Prace nad nowymi produktami oraz rozwój infrastruktury badawczej – na tego typu działania podlaskie przedsiębiorstwa mogą otrzymać dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027. Wnioski można składać do 26 czerwca br., rozstrzygnięcie poznamy w listopadzie.

Dotację można uzyskać m.in. na zakup materiałów niezbędnych do prowadzenia badań czy kupno infrastruktury na potrzeby działalności badawczo-rozwojowej, a także na wdrożenie wyników tych prac. We wniosku należy też wykazać przewidywane korzyści gospodarcze dla regionu, które będą efektem realizacji projektu.

Konkurs jest skierowany do mikro-, małych, średnich i dużych firm, konsorcjów przedsiębiorstw, a także konsorcjów przemysłowo-naukowych.

Ich projekty powinny się wpisywać, zgodnie z regulaminem konkursu, w tzw. inteligentne specjalizacje województwa, wyszczególnione w „Planie rozwoju przedsiębiorczości w oparciu o inteligentne specjalizacje województwa podlaskiego na lata 2021-2027+ (RIS3 2027+)”. Są to m.in. przemysł rolno-spożywczy, metalowo-maszynowy, szkutniczy, sektor medyczny i nauki o życiu oraz ekoinnowacje i nauki o środowisku.

Wnioski o dofinansowanie projektów należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej.

Szczegóły na temat konkursu znajdują się na stronie.

Monika Pańko
red.: Barbara Likowska-Matys

Publikujący: Monika Pańko

15 maja 2024

Powrót na początek strony