Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie
plakat wystawa fotograficzna spojrzenie

Spojrzenie – nowa wystawa fotograficzna w Podlaskim Instytucie Kultury

Podlaski Instytut Kultury zaprasza w piątek 22 września, o godz. 18.00 do Spodków PIK (ul. św. Rocha 14) na wernisaż wystawy FOTOspółdzielni. Ekspozycja nosi tytuł „Spojrzenie” i stanowi podsumowanie kilku lat pracy nad indywidualnym wyrazem artystycznym każdego twórcy. Skupia uwagę na zdjęciach wykonanych w technikach tradycyjnych (analog, guma), cyfrowych, multiekspozycjach, a nawet tych stworzonych przy pomocy sztucznej inteligencji.

rodzina układa konstrukcję z klocków lego

Relacja fotograficzna z 1. Festiwalu – Podlaskie z Klocków

Od lat klocki są podstawą nauki kolorów, wyobraźni przestrzennej i sensoryki. Współcześnie mogą też być doskonałym wprowadzeniem w świat techniki i robotyki. Przekonała się o tym na własnej skórze Drohiczyńska młodzież w trakcie 1. Festiwalu — Podlaskie z Klocków, który miał miejsce w weekend 16-17 września na hali sportowej Zespołu Szkół w Drohiczynie. Organizację wydarzenia wsparło finansowo Województwo Podlaskie.

Zbliża się wielkie muzyczno-literackie wydarzenie, czyli XV Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus

To będą trzy dni wypełnione muzyką w wykonaniu młodych artystów oraz wielkich gwiazd: Urszuli Dudziak, Hanny Banaszak i Stanisława Soyki. W dniach od 29 września do 1 października, miłośnicy muzyki będą mogli wysłuchać utworów, gdzie oprócz dobrego brzmienia liczy się przede wszystkim wartościowy tekst. W poniedziałkowej (18.09) konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie Podlaski Instytut Kultury zaprezentował szczegółowy program festiwalu. Na wydarzenie zaprasza Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Podlaski Instytut Kultury.

Powrót na początek strony