Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce

O stypendia mogą ubiegać się podlascy uczniowie lub absolwenci szkół ponadpodstawowych, którzy w ubiegłym roku szkolnym oprócz uzyskanej wysokiej średniej ocen, byli laureatami olimpiad i konkursów wiedzy. Do zdobycia jest kwota 6 tys. złotych. Wnioski o przyznanie stypendiów należy składać do 27 października br.

Wiesława Burnos wraz z dyrektorką szkoły pozuja do zdjęcia

100-lecie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi

Powołana przez Sejmik Suwalski w 1923 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Nowej Wsi we wtorek, 18 września uroczyście obchodziła stulecie swojej działalności. Na początku była to dwusalowa placówka zbudowana z drewna. Dzisiaj budynek szkoły to nowoczesny obiekt z dużą halą sportową. W trakcie jubileuszowych uroczystości życzenia i pamiątkowy grawerton przekazała szkole członek Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos.

Dziecko korzysta z edukacyjnej aparatury

Matematyczna wystawa Kopernika w Obrubnikach

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Bony Sforzy w Obrubnikach w powiecie białostockim przetestują najnowszą mobilną wystawę Centrum Nauki Kopernik „O matmo!”. Przez dwa dni (18 i 19 września) będą mogli osobiście się przekonać, jak piękne formy potrafią przyjąć matematyczne reguły i jak zaskakująca bywa obecność matematyki w otaczającym nas świecie. Za sprawą nowoczesnych, efektownych i interaktywnych eksponatów sprawdzą, na czym polega spacer z funkcją, co to jest szyfr Cezara, czy istnieje idealna asymetria oraz co wspólnego mają sznurkografy ze współczesnymi wyszukiwarkami internetowymi. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Powrót na początek strony