Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

15 mln zł na edukację przedszkolną

13 lutego 2024

15 mln zł na edukację przedszkolną / Michał Pawłowski

Tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego to główny cel konkursu na dotację z funduszy europejskich, do którego trwa właśnie nabór. We wtorek, 13 lutego, w siedzibie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przy ul. Poleskiej odbyło się związane z nim spotkanie informacyjne. Poprowadziła je Karolina Perkowska, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w urzędzie marszałkowskim.

– Każdy projekt musi zakładać stworzenie nowych ośrodków wychowania przedszkolnego. Liczymy zwłaszcza na powstanie ośrodków w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich, bo tam brakuje ich najbardziej – mówiła Karolina Perkowska.

Zwróciła też uwagę na duże zainteresowanie w poprzednim naborze, w którym liczba złożonych wniosków znacznie przekroczyła przeznaczoną na program alokację.

Tym razem łączna pula wynosi 15 mln zł, a maksymalny poziom unijnego dofinansowania może wynieść do 85 proc. wartości projektu.

Dodatkowo wsparcie finansowe może zostać przekazane na organizację zajęć wyrównujących szanse dzieci w edukacji przedszkolnej, mające na celu niwelowanie deficytów rozwojowych oraz na podnoszenie kompetencji kadr pracujących w edukacji przedszkolnej.

O dofinansowanie mogą się starać wszystkie organy prowadzące ośrodki wychowania przedszkolnego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie do 25 marca br. wniosku wraz z załącznikami w wersji elektronicznej za pomocą aplikacji SOWA EFS na stronie sowa2021.efs.gov.pl.

Szczegółowe informacje oraz wszystkie niezbędne dokumenty są dostępne na oficjalnej stronie konkursu.

Dawid Korpacz
red. Małgorzata Sawicka
fot.: Michał Pawłowski

Opublikował: Edyta Chodakowska-Kieżel

13 lutego 2024

Powrót na początek strony