Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

50 mln zł dla podlaskiego biznesu na zwiększenie eksportu

29 września 2023

Linia produkcyjna

Inwestycje w zielone technologie, przedsięwzięcia minimalizujące odpady czy automatyzacja procesów produkcyjnych – właśnie ruszył konkurs, w którym firmy z regionu mogą otrzymać dotacje na takie przedsięwzięcia z programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027. Czas na złożenie wniosków przedsiębiorcy mają do 8 listopada.

Planowane inwestycje muszą przyczynić się do rozpoczęcia sprzedaży eksportowej lub zwiększenia eksportu wytwarzanych produktów lub usług. O wsparcie mogą się ubiegać mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa.

– Nasze przedsiębiorstwa to firmy rodzime, z polskim kapitałem. Tworzone i prowadzone z pasją. Ich właściciele udowadniają, że tu, w Podlaskiem, są doskonałe warunki do rozwoju na międzynarodową skalę – podkreślał marszałek Artur Kosicki.

Największe szanse na uzyskanie dotacji mają inwestycje, gdzie dana innowacja jest lub będzie objęta prawem ochronnym na patent, firma nie ma bezpośredniej konkurencji w kraju lub nabędzie wartość niematerialną i prawną będącą podstawą innowacji.

Ocenie podlega również m.in. udział środków prywatnych w ogólnej wartości kosztów, zastosowanie zaawansowanych rozwiązań lub technologii w zakresie Przemysłu 4.0 oraz wpływ projektu na rozwój regionalnych inteligentnych specjalizacji. Elementem projektu może być także wsparcie kompetencji przedsiębiorców i pracowników w zakresie realizowanego przedsięwzięcia.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w marcu 2024 r.

Szczegóły naboru na stronie programu regionalnego.

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Kamil Timoszuk

Opublikował: Małgorzata Sawicka

29 września 2023

Powrót na początek strony