Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Blisko 170 tys. zł na place zabaw w gminach Turośl i Śniadowo

13 kwietnia 2023

Dotacja na budowę placów zabaw

Place zabaw będą ogólnodostępne

Inwestycje powstaną w Cieciorach i Wanacji (gm. Turośl) oraz w Śniadowie. Ich realizacja będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich, przyznanemu przez zarząd województwa na posiedzeniu w czwartek, 13 kwietnia. Projekty zostały wyłonione w konkursach ogłaszanych przez lokalne grupy działania.

– Takie ogólnodostępne miejsca do zabawy i relaksu powinny powstawać na wsiach i w małych miejscowościach. Dzieci z obszarów wiejskich lubią się przecież tak samo bawić, jak te z dużych miast, a mają dużo mniej możliwości. Dlatego tego typu inwestycje to bardzo dobry pomysł – zauważył marszałek Artur Kosicki.

Gmina Turośl wybuduje place zabaw przy świetlicach wiejskich w Cieciorach i Wanacji. Inwestycje warte są blisko 137 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie prawi 99 tys. zł. Place będą gotowe w listopadzie br. Projekt został wybrany do dofinansowania w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”

Z kolei miesiąc później, bo w grudniu tego roku, będzie oddany do użytku plac zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Śniadowie. Gmina uzyskała dotację na tę inwestycję w naborze przeprowadzonym przez Stowarzyszenie „Sąsiedzi”. Jej koszt to blisko 96 tys. zł, z czego dofinansowanie pokryje ponad 70 tys. zł.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka

Publikujący: Barbara Likowska-Matys

13 kwietnia 2023

Powrót na początek strony