Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Bony na cyfryzację dla przedsiębiorców. Blisko 24 mln zł z funduszy europejskich

8 grudnia 2023

24 mln zł na bony dla firm

Maksymalna wysokość wsparcia to 150 tys. zł

Dofinansowanie w tej kwocie przyznał zarząd województwa na posiedzeniu w piątek, 8 grudnia. Rozdzielaniem bonów zajmą się trzy jednostki otoczenia biznesu: Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES” oraz Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe.

Każda z tych instytucji otrzyma po 8 mln zł do rozdysponowania między mikro-, małymi i średnimi firmami z Podlaskiego.

– Rozwój technologii cyfrowych w przedsiębiorstwach to wymóg naszych czasów. Przekłada się na wzmocnienie potencjału i konkurencyjności podlaskiej gospodarki. Dlatego w nowym programie regionalnym postanowiliśmy wspierać wdrażanie i rozbudowę systemów informatycznych w firmach – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Bon wyniesie maksymalnie 150 tys. zł. Przedsiębiorca będzie mógł go przeznaczyć na wdrażanie technologii cyfrowych w firmie. Może to być np.: zakup oprogramowania czy usług niezbędnych do realizacji rozwiązań cyfrowych. Elementem projektu może być również podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w firmach.

Przy czym wsparciem zostanie objęte wdrożenie specjalistycznych rozwiązań cyfrowych („szytych na miarę”), natomiast wyłączone z niego będą inwestycje o mniej skomplikowanym charakterze, jak systemy operacyjne, oprogramowanie biurowe czy księgowe. Na takie działania są bowiem przewidziane pożyczki w programie regionalnym.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka

Publikujący: Barbara Likowska-Matys

8 grudnia 2023

Powrót na początek strony