Kolejne elektrownie słoneczne w Podlaskiem
Kolejne elektrownie słoneczne w Podlaskiem
I tak, firma ECO PV wybuduje elektrownię fotowoltaiczną w miejscowości Siemiatycze, spółka 3Spare – w Szczuczynie, Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku zrealizuje instalacje na budynku siedziby szkoły i na placu przed budynkiem w Białymstoku, firma handlowo-usługowa „MAG-BUD” – elektrownię w Grajewie, DBM – instalacje fotowoltaiczne w Narewce, „Lamitex” – elektrownię w Białymstoku (na budynku produkcyjno-magazynowym), Baza Maszynowa DANEX – inwestycje w Rogienicach Wielkich (gm. Mały Płock) i w Grajewie, POL-GASTRO – w Nowogrodzie, Servisco Przesyłki Ekspresowe – w Łyskach (gm. Choroszcz) i Prowolt – farmę fotowoltaiczną w Klimkowiczach (gm. Milejczyce). Wyprodukowana energia elektryczna będzie wykorzystywana w celach komercyjnych i zostanie wprowadzona do sieci elektroenergetycznej w celu odsprzedaży.
– Te inwestycje przełożą się na dalszy wzrost wykorzystania energii odnawialnej w Podlaskiem, z którego już dziś możemy być dumni. To zapewnia nam niezależność energetyczną od zewnętrznych dostawców – mówił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.
Projekty zostały wyłonione w konkursie, w którym można było otrzymać dotacje na budowę nowych lub zwiększenie mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE (biomasy, biogazu, energii wiatru, słońca, wody oraz ziemi) wraz z podłączeniem do sieci dystrybucyjnej. Wsparcie otrzymały do tej pory 72 inwestycje w wysokości 81 mln zł (uwzględniając przyznane właśnie dotacje).
Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka
Najnowsze relacje
- . Fundusze Europejskie Podlaskie liderem pod względem wykorzystania funduszy unijnych
- . Fundusze Europejskie Kolejne dotacje na kształcenie zawodowe w Podlaskiem
- . Fundusze Europejskie Ponad 54 mln zł na nowoczesną sieć kanalizacyjną w Podlaskiem
- . Fundusze Europejskie Patronat polskiej prezydencji w Radzie UE