Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Mieszkańcy miasta Siemiatycze i gminy Grodzisk dzięki funduszom europejskim pozbędą się azbestu

6 listopada 2023

Kilka domów z góry

Ponad 60 tys. zł pozwoli na usunięcie tego niebezpiecznego materiału z 26 budynków położonych na terenie gminy Grodzisk i z 17 zlokalizowanych w Siemiatyczach. Dofinansowanie na takie przedsięwzięcia zarząd województwa przyznał na posiedzeniu w poniedziałek, 6 listopada.

– Są to ważne projekty ze względu na zagrożenie dla zdrowia. Jak wiemy, azbest należy do niebezpiecznych materiałów, które należy jak najszybciej usunąć z otoczenia. Dzięki wsparciu unijnemu mieszkańcy pozbędą się odpadów za darmo – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Wartość projektu Miasta Siemiatycze wynosi blisko 30 tys. zł, z czego dotacja to blisko 25 tys. zł. Z kolei projekt gminy Grodzisk będzie kosztować ponad 46 tys. zł, blisko 40 tys. zł z tej kwoty pokryje wsparcie unijne.

Do wykonania prac związanych z usuwaniem tego niebezpiecznego materiału zostaną zatrudnione wyspecjalizowane firmy posiadająca uprawnienia do wykonania tego rodzaju prac.

Przyznana dotacja pochodzi z kończącego się programu regionalnego będącego w dyspozycji samorządu województwa. Projekt został wybrany do dofinansowania w ramach konkursu przeprowadzonego przez Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działa - Tygiel Doliny Bugu”.

Założono, że prace przy usuwaniu azbestu zostaną zakończone pod koniec roku.

Paulina Dulewicz
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel

 

Publikujący: Edyta Chodakowska-Kieżel

6 listopada 2023

Powrót na początek strony