Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

O dotacjach dla projektów turystycznych w ramach Programu Interreg Litwa-Polska 2021-2027

28 kwietnia 2023

Euro na stole

Podmioty zainteresowane składaniem wniosków w ramach transgranicznego programu mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach, podczas których dowiedzą się jak właściwie przygotować projekty. Udział w spotkaniu mogą wziąć podmioty z terenu pogranicza polsko-litewskiego oraz terenu subregionu ełckiego. Warsztaty odbędą się w języku polskim i litewskim.

W przypadku pogranicza polsko-litewskiego, po stronie polskiej będą to podmioty z miasta Sejny oraz z gmin: Wiżajny, Rutka Tartak, Szypliszki, Puńsk, Jeleniewo, Sejny, Krasnopol, Giby. Po stronie litewskiej – rejony: wyłkowyski, kalwaryjski i łoździejski. W warsztatach mogą uczestniczyć również podmioty z terenu subregionu ełckiego.

Warsztat w języku litewskim odbędzie się w dniu 11 maja o godz. 11.00 (czasu litewskiego) w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego Rejonu Łoździeje pod adresem: Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai, II piętro, sala posiedzeń rady.

Warsztat w języku polskim odbędzie się w dniu 12 maja o godz. 10.00 (czasu polskiego) w sali kinowej Ośrodka Kultury w Sejnach, ul. 1 Maja 17.

Zostaną przeprowadzone przez dr. hab. Joannę Kurowską-Pysz, kierującą pracami nad aktualizacją raportu dotyczącego utworzenia Turystycznego Transgranicznego Obszaru Funkcjonalnego na pograniczu polsko-litewskim.

Program warsztatów oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie unijnego program.

oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: Paulina Dulewicz
źródło: lietuva-polska.eu

 

Publikujący: Edyta Chodakowska-Kieżel

28 kwietnia 2023

Powrót na początek strony