Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Piknik Funduszy Europejskich – 14 maja w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

12 maja 2023

Piknik Funduszy Europejskich - 14 maja w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

Występ dziecięcego Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej, wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, degustacja jubileuszowego tortu, a na zakończenie potańcówka z zespołem Diadem Bit. Takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy odwiedzą w niedzielę, 14 maja Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej (PMKL), gdzie odbędzie się piknik w ramach X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE).

DOFE to coroczne przedsięwzięcie, która organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i część szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. W ramach DOFE organizowane są różne wydarzenia pozwalające bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą dotacji unijnych. Piknik przy PMKL w Wasilkowie jest jednym z nich. Podczas wydarzenia zaprezentują się m.in. beneficjenci funduszy z naszego regionu.

– Chcemy, aby mieszkańcy województwa podlaskiego pochwalili się sukcesami, pokazali swoje projekty, które realizują dzięki funduszom europejskim. Mamy nadzieję, że ich dokonania i sukcesy będą motywacją dla innych do sięgania po kolejne pieniądze, które zostały wynegocjowane w ramach m.in. nowego programu regionalnego 2021-2027. Jeszcze nigdy w historii Podlaskiego nie dysponowaliśmy takimi funduszami – dodaje marszałek.

Wśród rozrywek, jakie czekają na odwiedzających tego dnia muzeum, nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Będą mogły one korzystać z dwóch stref: zabaw (dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, fotobudka, kącik konstruktorski) i edukacyjnej (warsztaty: garncarski, zielarski czy tworzenia lizaków). Strefy dostępne będą przez cały czas trwania pikniku. Ponadto na najmłodszych będzie czekać darmowa wata cukrowa i popcorn.

W trakcie pikniku wystąpią także Kabaret Szpilka, Dziecięcy Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Zielone oraz Zespół Ludowy Kalina. Dzień pełen wrażeń zwieńczy potańcówka z zespołem Diadem Bit.

Link do wydarzenia na FB.

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Małgorzata Sawicka

Publikujący: Małgorzata Sawicka

12 maja 2023

Powrót na początek strony