Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Ponad milion złotych z kończącego się programu regionalnego wesprze projekty prospołeczne

19 października 2023

Dodatkowe pieniądze pozwolą na sfinansowanie jeszcze większej liczby usług świadczonych przez Centra Integracji Społecznej (CIS), Zakłady Aktywności Zawodowej (ZAZ) czy kluby seniora działające w województwie podlaskim. O zwiększeniu dotacji dla takich projektów zdecydował zarząd województwa podczas czwartkowego (19.10) posiedzenia.

Zwiększenie dotacji uzyskało osiem wcześniej wybranych do dofinansowania projektów.

Wśród nich znalazł się m.in. projekt gminy Narewka, która dodatkowe środki przeznaczy na bieżące funkcjonowanie Klubu Seniora i Dziennego Domu Pomocy funkcjonujących w gminie. Samorząd na ten cel otrzyma dodatkowe 120 tys. zł.

Na podobny projekt dodatkowe środki przyznano gminie Siemiatycze. Działający w gminie klub seniora otrzyma ponad 86 tys. zł, które przeznaczy m.in. na zakup wyposażenia.

O ponad 320 tys. zł zostanie zwiększony budżet projektu Fundacji Dialog. Środki te zostaną wykorzystane na wsparcie działalności ZAZ i CIS w gminie Piątnica i Łomża. Pokryją koszty związane m.in. z wynagrodzeniem kadry, zakupem surowców do szkoleń, wyposażeniem pracowni krawieckiej czy zakupem klimatyzatorów.

Przyznanie wsparcia było możliwe dzięki oszczędnościom wygenerowanym po rozliczeniu wcześniejszych projektów.

Szczegółowe informacje o wszystkich wspartych projektach znajdują się na stronie kończącego się programu regionalnego

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Małgorzata Sawicka

Publikujący: Edyta Chodakowska-Kieżel

19 października 2023

Powrót na początek strony