Wystartowała kolejna edycja „Pomostów Przyszłości”
Wystartowała kolejna edycja „Pomostów Przyszłości” / Kamil Timoszuk/UMWP
Tegoroczna edycja „Pomostów Przyszłości” jest finansowana z Unii Europejskiej w ramach projektu „Regionalny projekt w zakresie budowy potencjału regionu PPO”, którego liderem jest Województwo Podlaskie.
– Ten konkurs służy podniesieniu świadomości instytucji naukowych i przedsiębiorstw o korzyściach płynących z obopólnej współpracy. Niestety, jest jeszcze cały czas zbyt mała, a nasz rozwój, przyszłość gospodarcza, ale też naukowa zależy właśnie od tej współpracy – mówił wicemarszałek Malinowski.
Poinformował, że przyjmowanie zgłoszeń do konkursu trwa do 20 grudnia.
– Zapraszamy przedsiębiorców i naukowców do zgłaszania swoich firm i instytucji, opisania, w jaki sposób współpracują z nauką lub biznesem – zachęcał Marek Malinowski.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Technotalenty, która od 10 lat organizuje wydarzenia promujące współpracę pomiędzy nauką i biznesem, również poprzez takie przedsięwzięcia jak Runda T czy konkurs Technotalenty. Prezes fundacji Adam Walicki zaznaczył, że współpraca jest wartością gospodarczą.
– Jeśli mówimy o sukcesie i o zwiększeniu konkurencyjności województwa podlaskiego, musimy o to dbać. Jeśli możemy spojrzeć na przyszłość, to bez współpracy tej satysfakcjonującej nas przyszłości nie będzie – dodał.
Zdaniem wiceprezesa fundacji Tomasza Stypułkowskiego współdziałanie biznesu i nauki niesie szereg korzyści dla obydwu stron. Ale trzeba je uświadomić, a to wymaga działań promocyjnych. Wiceprezes fundacji i przedsiębiorca Bożena Datczuk, powołując się na wnioski wyniesione z jednego z paneli dyskusyjnych dotyczącego współpracy nauki i biznesu podczas tegorocznego Forum Gospodarczego w Karpaczu mówiła: – Nauka potrzebuje promocji współpracy z biznesem. Ciągle jest za mało świadomości na temat, co się dzieje w instytucjach naukowych, jakie są wyniki badań.
Konkurs Pomosty Przyszłości ma na celu zmianę tego stanu rzeczy. Dlatego też w te działania włącza się Województwo.
– Zarządowi zależy na relacji nauka-biznes i promowaniu dobrych przykładów współdziałania. Jako urząd marszałkowski promujemy też w ramach ogłaszanych naborów projekty realizowane we współpracy – podkreślała dyrektor Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości UMWP Emilia Malinowska.
Przedsiębiorcy i naukowcy od 21 października do 20 grudnia br. mogą zgłosić swoje firmy, instytucje naukowe lub zgłosić się indywidualnie oraz opisać, w jaki sposób współpracują z nauką czy biznesem.
Kapituła oceni zgłoszenia w czterech kategoriach: Pomost do biznesu: dla instytucji naukowej i osoby indywidualnej oraz Pomost do nauki: dla podmiotu reprezentującej biznes i osoby indywidualnej.
Jednostki gospodarcze, naukowe oraz osoby indywidualne znacząco wyróżniające się pod kątem współpracy zostaną nagrodzone na uroczystej Gali wręczenia nagród, która odbędzie się pod koniec lutego w przyszłym roku.
Więcej informacji o konkursie, a także o jego poprzednich edycjach znajduje się na stornie www.technotalenty.pl
Aneta Kursa
fot.: Kamil Timoszuk
Najnowsze relacje
- . Fundusze Europejskie Szkolenia dotyczące funduszy unijnych
- . Fundusze Europejskie Umowa na magazyny energii i ciepła dla mieszkańców Augustowa
- . Fundusze Europejskie Wizyta studyjna w Szwajcarii
- . Fundusze Europejskie Jak wykorzystywać Fundusze Europejskie? Spotkanie dla przedsiębiorców w Białymstoku
- Jak wykorzystywać Fundusze Europejskie? Spotkanie dla przedsiębiorców w Białymstoku
- Inauguracyjne posiedzenie Rady Inwestycyjnej ds. Wsparcia Zwrotnego
- Ponad 21,6 mln zł z funduszy europejskich na magazyny energii
- Zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie regionalne. Twój region – Twoja przyszłość. Jak wykorzystać fundusze europejskie?