Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

535 tys. zł z budżetu województwa dla instytucji kultury

22 maja 2024

535 tys. zł z budżetu województwa dla instytucji kultury / Paweł Krukowski

Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację wydarzeń kulturalnych, zakup wyposażenia i nowego sprzętu. Dotacje otrzymały: Podlaski Instytut Kultury, Muzeum Podlaskie oraz Opera i Filharmonia Podlaska. Decyzję w tej sprawie zarząd województwa podjął we wtorek, 21 maja.

I tak Podlaski Instytut Kultury otrzyma 190 tys. zł na kolejną edycję projektu Bardzo Młoda Kultura. Ten ogólnopolski program polega na współpracy instytucji kultury i placówek oświatowych. W jego ramach organizowane są warsztaty i szkolenia rozwijające kreatywność dzieci i młodzieży (m.in. zajęcia teatralne, fotograficzne czy historyczne).

Natomiast Muzeum Podlaskie dotację w wysokości 120 tys. zł przeznaczy na organizację jubileuszu swego oddziału w Bielsku Podlaskim – Muzeum Obojga Narodów w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia. Z tej okazji zostanie przygotowany cykl wydarzeń, m.in.: wystawy, spotkania plenerowe, spotkania o tematyce historycznej, jak również warsztaty edukacyjne.

Zarząd podjął też decyzję o dotacji dla OiFP w wysokość 225 tys. zł na zakup nowego laserowego projektora multimedialnego.

Aneta Kursa
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Paweł Krukowski

 

Publikujący: Aneta Kursa

22 maja 2024

Powrót na początek strony