Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

7 opowiadań – zbiorowa wystawa pracowników Wydziału Architektury PB

2 kwietnia 2024

Plakat, na którym widnieją książki a w nich perełka

7 opowiadań – zbiorowa wystawa pracowników Wydziału Architektury PB

To zbiór opowieści o artystach, ich tożsamości, inspiracjach i warsztacie twórczym. Wernisaż ekspozycji odbędzie się w piątek, 5 kwietnia, o godz. 17, w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku przy ul. Świętojańskiej 17.

W zamyśle wystawa nawiązuje do książki, która jest istotną częścią aktywności projektowej i graficznej zebranych twórców. Czynnikiem wspólnym jest też związek z Politechniką Białostocką, ponieważ to artyści, którzy tworzyli lub obecnie tworzą kierunek grafika na Wydziale Architektury. Każdy z autorów ma swoją historię, do której nawiązują tworzone przez niego dzieła.

Prezentowana wystawa to podróż do źródeł pierwotnych inspiracji twórców. Powrót do pierwszych fascynacji, stanowiących podstawę do dalszej działalności artystycznej, korzeni pracy twórczej. W ciągle pędzącym naprzód świecie artyści proponują chwilę na zastanowienie się i refleksję nad szczegółami, które ich urzekły i stały się podstawą ich identyfikacji twórczej. Każdy z nich skupia się na czymś innym. Stąd wystawa jest jak książka zawierająca opowieści o artystach i ich twórczości. Ich dzieła, są jak totemy, które niczym żywa biblioteka stanowią o dzisiejszych twórcach. Każda z prezentowanych prac jest wyjątkowa, jak ich autorzy. Natomiast zestawienie ich wszystkich razem, jest jak księga, która oddaje różnorodność stylu i warsztatu twórców, a także znakomicie prezentuje drzemiący potencjał.

Kuratorki wystawy: Beata Janowicz, Anna Sidorczuk.

Wystawa eksponowana będzie do 21 kwietnia 2024 r.

źródło: Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego
oprac.: Anna Augustynowicz

Opublikował: Krystian Guzewicz

2 kwietnia 2024

Powrót na początek strony