Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Bardzo Dzikie Weekendowe Warsztaty Filmowe

20 marca 2024

Jak napisać scenariusz, ustawić plan, nakręcić zdjęcia, a potem to wszystko zmontować? Na to pytanie odpowiedzą wybitni filmowcy: Adam Woronowicz i Maciej Marczewski, podczas warsztatów filmowych zaplanowanych na 6 i 7 kwietnia w Hali Kulturowej w Łomży. Obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

Pierwszego dnia w większym gronie uczestnicy rozpracują sztukę filmową teoretycznie, a drugiego (w mniejszych grupach) – napiszą scenariusze, ustawią plany, nakręcą  zdjęcia, zagrają, wyreżyserują, zmontują i udźwiękowią, jednym słowem – zrobią prawdziwy film pod okiem doświadczonych praktyków filmowych.

Adam Woronowicz to pochodzący z Białegostoku wybitny aktor filmowy i teatralny. Ukończył warszawską PWST w roku 1997 i od tej pory możemy go podziwiać na deskach teatru oraz w przebojach kinowych (m.in. „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Rewers”, „Baby są jakieś inne”, „Teściowie” czy „7 uczuć”). Wziął udział także w podlaskiej produkcji filmowej „Czarna Dama”, jest Ambasadorem Województwa Podlaskiego.

Z kolei Maciej Marczewski jest reżyserem, aktorem i scenarzystą, a także wykładowcą Wajda School w Warszawie. Koordynuje też i wykłada od 2016 roku kurs hybrydowy online – Kamera w Szkole Wajdy. Znany jest z filmów „Ile waży koń trojański” oraz „W Głębi lasu”. Wyreżyserował też i napisał dwa krótkometrażowe filmy „Gry” oraz „Moja trumna”, pokazywane na wielu festiwalach filmowych w Polsce i na świecie.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Podlaski Instytut Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie organizatora – Podlaski Instytut Kultury.

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Dawid Korpacz

Program:

6 kwietnia, sobota:
11:00 – 14:30 – „Podstawy sztuki filmowej, czyli od czego zacząć” – wykład Macieja Marczewskiego
15:30 – 17:00 – „Aktorska analiza tekstu” – wykład Adama Woronowicza
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – 6 kwietnia, sobota

7 kwietnia, niedziela:
10:00 – 16:00 – równoległa warsztatowa praca w dwóch 10-osobowych grupach.

Tematy warsztatów:
„Jak nakręcić profesjonalny film za pomocą telefonu komórkowego” – warsztat Macieja Marczewskiego
„Sztuka aktorska” – warsztat Adama Woronowicza
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – 7 kwietnia, niedziela

Opublikował: Małgorzata Sawicka

20 marca 2024

Powrót na początek strony