Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Będzie kolejna edycja „Między wierszami”

18 maja 2023

Grafika z informacjami zawartymi również w tekście

Lipiec w Supraślu po raz trzeci upłynie pod znakiem spotkań z kulturą. Teatr Wierszalin ponownie zorganizuje cieszący się ogromną popularnością festiwal m.in. dzięki dotacji przyznanej przez zarząd województwa. Decyzję o dofinansowaniu przedsięwzięcia kwotą 130 tys. zł podjęto w czwartek, 18 maja br.

– Ten festiwal, choć jeszcze dość młody już zyskał ogromną popularność i do Supraśla przyciąga rzesze wielbicieli teatru, muzyki, literatury i wielu innych dziedzin sztuki, dlatego czujemy się w obowiązku, aby go wspierać – mówił marszałek Artur Kosicki. – Teatr Wierszalin po raz kolejny pokazał, że jest instytucją na najwyższym poziomie, że każde kulturalne działanie, którego się podejmuje, staje się ogromnym sukcesem. A to dowodzi, że robią to z pasją i miłością do sztuki.

Festiwal „Między wierszami” to impreza interdyscyplinarna, łącząca muzykę klasyczną, kulturę słowa, dojrzałą tradycję literacką obecną w utworach wybitnych polskich poetów, a także ciekawe zjawiska w dziedzinie sztuk plastycznych czy fotografii ceramiki. Na wydarzenie składają się spektakle, spotkania z ludźmi teatru, rozmowy o literaturze, happeningi, koncerty, wystawy, kino dla dzieci i dorosłych oraz słuchowiska. Odbywają się one w różnych miejscach Supraśla przez cały miesiąc – od 1 do 31 lipca.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka

                                                                         

Opublikował: Edyta Chodakowska-Kieżel

18 maja 2023

Powrót na początek strony