Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Bilety na spektakle Teatru Dramatycznego już w sprzedaży

21 sierpnia 2023

teatr dramatyczny w Białymstoku

teatr dramatyczny w Białymstoku / Mateusz Duchnowski

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza do zapoznania się z ofertą na początek sezonu artystycznego 2023/2024. W programie przewidziane są sztuki znane białostockiej publiczności jak np. „Pomoc domowa” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza i „Landschaft” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

– To kolejny sezon artystyczny, w którym prowadzimy działalność poza siedzibą przy ul. Elektrycznej. Trwający remont powoduje, że spektakle są wystawiane w lokalizacjach zastępczych. W tym roku również zapraszamy do: Kina Ton, Uniwersyteckiego Centrum Kultury oraz Auli Wydziału Nauk o Edukacji. Mimo tych trudności nadal prowadzimy działalność statutową i zapraszamy widzów do skorzystania z naszej oferty – mówi Piotr Półtorak Dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.  

We wrześniu instytucja rozpocznie sezon artystyczny 2023/2024 farsą „Wszystko w rodzinie”. W sztuce wyreżyserowanej przez Witolda Mazurkiewicza publiczność może być świadkiem połączenia dwóch wydarzeń: zjazdu neurologów oraz przygotowywania świątecznego przedstawienia dla pacjentów. Te dwa zdarzenia tworzą dynamiczną, zaskakującą i skomplikowaną akcję, w której nie zabraknie również trzech śledztw czy absurdalnego pomieszania tożsamości. Spektakl będzie prezentowany 9 i 10 września o godz. 19:00 w Kinie Ton (Rynek Kościuszki 2).

Od 15 do 17 września Teatr Dramatyczny zachęca do obejrzenia „Pomocy domowej” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Auli Wydziału Nauk o Edukacji (ul. Świerkowa 20). Nadia – główna bohaterka – rozpoczyna pracę w nowym miejscu i będzie musiała sprostać niemałym wyzwaniom. Nie zabraknie także mnóstwa zabawy i błyskotliwych dialogów.

16 i 17 września w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul. Ciołkowskiego 1N) widzowie będą mieli okazję obejrzeć „Landschaft” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, czyli ironiczną komedię, rodzinny obrazek, w którym ojciec trzech synów, po śmierci ich matki, a jego żony stara się na nowo odbudować rodzinne relacje. Myląc władzę z wolnością, uwalnia chore patriarchalne i dyktatorskie zapędy. Posługując się zmyślną socjotechniką, skłóca ze sobą synów, pragnąc ukazać się im jako zbawca i niekwestionowany domowy autorytet.

Miłośnicy komediowych sztuk będą mogli zobaczyć farsę „Boeing, Boeing” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Spektakl przedstawia perypetie Maksa i jego trzech narzeczonych (każda z nich to stewardessa innych linii lotniczych). Główny bohater skrupulatnie notuje godziny odlotu i przylotu kolejnych samolotów. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki na horyzoncie nie pojawia się Boeing – samolot szybszy niż inne. Spektakl będzie wystawiony 22, 23 i 24 września w Auli Wydziału Nauk o Edukacji (ul. Świerkowa 20).

Następną propozycją jest tragikomedia „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Przedstawienie funduje emocjonalną sinusoidę, w której nie zabraknie okazji do śmiechu. W świat konwenansów przenoszą bohaterowie spektaklu – dwie pary małżeńskie, które próbują polubownie załatwić bójkę swoich synów. Niestety z każdą minutą, napięcie narasta i konfrontacja zmierza do nieoczekiwanego finału. Sztukę będzie można obejrzeć 23 i 24 września o godz. 19:30 w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul. Ciołkowskiego 1N).

W ostatni weekend września instytucja zaprasza na spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina” w reżyserii Adama Opatowicza. To historia młodego człowieka zafascynowanego twórczością Fryderyka Chopina, który zaczyna pobierać lekcje gry na fortepianie u ekscentrycznej damy. Nauka u pani Pylińskiej okazuje się czymś więcej niż tylko muzyczną przygodą. To opowieść, jak muzyka kształtuje paletę naszych emocji, stosunek do otaczającego nas świata, a przede wszystkim do drugiego człowieka. Spektakl będzie prezentowany 29 i 30 września o godz. 19:00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul. Ciołkowskiego 1N).

Teatr Dramatyczny zaprasza młodzież na spektakl szkolny „Skąpiec” w reżyserii Tomasza Mana. Znakomicie napisana komedia o chorobliwej miłości do pieniędzy, obfitująca w wiele śmiesznych sytuacji zabierze uczniów w czasy epoki baroku. Ta ponadczasowa sztuka utrzymana jest w konwencji komedii dell’arte i wciąż wywołuje wrażenie aktualności. Przedstawienie będzie można obejrzeć 18, 19 i 20 października w Kinie Ton.  

Bilety na spektakle są dostępne w sprzedaży internetowej oraz w kasie biletowej przy ul. Suraskiej 1. Szczegółowe informacje na temat repertuaru z podziałem na lokalizacje będzie można sprawdzić na stronie internetowej.

na podst.: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
oprac. Dawid Korpacz

Publikujący: Dawid Korpacz

21 sierpnia 2023

Powrót na początek strony