Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Co autor miał na myśli ….? Czy Detektyw Pozytywka znajdzie rozwiązanie tej zagadki?

10 października 2022

Informacje o spotkaniu zawarte w tekście.

Co autor miał na myśli ….? Czy Detektyw Pozytywka znajdzie rozwiązanie tej zagadki?

Na spotkanie on-line z Grzegorzem Kasdepke – najchętniej czytanym polskim autorem książek dla dzieci i młodzieży Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym. Odbędzie się ono 12 października o godz. 9. na profilu Facebook biblioteki.

– Z autorem rozmawiać będziemy …., rzecz jasna o książce!....pt. "Detektyw Pozytywka", opowiadającej o genialnym, skutecznym i niesamowicie inteligentnym detektywie, który zawsze chętnie pomaga najmłodszym w rozwiązywaniu zagadek „kryminalnych”, z którymi mali czytelnicy często się stykają, np. co się stało z piaskiem z piaskownicy czy też, dlaczego latawiec rano był mokry? – mówi Bożena Cylko, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym.

Grzegorz Kasdepke jest laureatem licznych nagród literackich i dziennikarskich, m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, Nagrody Edukacja XXI, Nagrody Beta, Nagrody im. Kallimacha, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Jest również kawalerem Orderu Uśmiechu i Ambasadorem Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Co autor miał na myśli - odczarowujemy lektury szkolne" dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

źródło: Gminna Bibliotek Publiczna w Juchnowcu Kościelnym
oprac.: Aneta Kursa

Opublikował: Natalia Adamowicz

10 października 2022

Powrót na początek strony