Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Co autor miał na myśli – odczarowujemy lektury szkolne"-spotkanie z Barbarą Kosmowską

22 września 2022

Plakat z opisem wydarzenia

„Co autor miał na myśli – odczarowujemy lektury szkolne"-spotkanie z Barbarą Kosmowską

Tematem rozmowy będzie lektura szkolna „Dziewczynka z parku”, poruszająca problem śmierci bliskiej osoby. Na spotkanie on-line z Barbarą Kosmowską Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym zaprasza w środę, 28 września 2022 r. o godz. 9.

Bohaterką opowieści jest dziesięcioletnia Andzia, która po stracie taty-ornitologa tęskni za dawnym życiem i nie może zrozumieć tego, co się stało. Pocieszeniem staje się przyjaciel Jeremiasz, z którym spędza czas po szkole. „Dziewczynka z parku” to historia pełna nadziei na lepsze jutro.

Podstawowym zadaniem projektu będzie „zabranie” uczniów w magiczną podróż przez literaturę i w jej głąb podczas, której zaangażują się w odczarowanie "złej sławy" lektur szkolnych.

Transmisja spotkania na żywo w serwisie Facebook Biblioteki

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

``````````````````````````````````````````````

Barbara Kosmowska - autorka książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie na „Dziennik polskiej Bridget Jones” za „Teren prywatny”.

Jej powieść dla nastolatek „Buba” wygrała konkurs „Uwierz w siłę wyobraźni” i została nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2003”, „Pozłacana rybka” dostała I nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a „Kolorowy szalik” nominowano do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Za powieść „Niezłe ziółko” otrzymała nagrody Książka Przyjazna Dziecku i Żółta Ciżemka. W 2015 roku zdobyła statuetkę "Guliwer w krainie Liliputów" - nagrodę przyznawaną przez czasopismo "Guliwer" za całokształt twórczości.

Źródło noty biograficznej: wydawnictwoliteratura.pl  

źródło: Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym
oprac.: Aneta Kursa

 

Opublikował: Natalia Adamowicz

22 września 2022

Powrót na początek strony