Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Dzień Dziecka z Teatrem Dramatycznym

16 maja 2024

Czterech aktorów na scenie podczas przedstawienia

Dzień Dziecka z Teatrem Dramatycznym

Najmłodsi widzowie będą mieli okazję do wspólnej zabawy z bohaterami spektaklu „Kozio-łek Matołek, Węgierka i Olek” w reżyserii Michała Dąbrowskiego. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w weekend 1 i 2 czerwca br. obchodzić będzie Między-narodowy Dzień Dziecka.

Przedstawienie na podstawie utworu „Przygody Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza w adaptacji Leona Moszczyńskiego opowiada o przygodzie najsłynniejszej polskiej kozy, która zawita na Podlasie. W trakcie poszukiwań Pacanowa, Koziołek Matołek przypadkiem trafi do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. I chociaż w teatrze nie kuje się kóz, to wizyta w nim będzie kolejną szaloną przygodą. Jaką? Tego widzowie dowiedzą się w trakcie spektaklu.

Na scenie publiczność zobaczy: Arletę Godziszewską, Urszulę Szmidt, Bernarda Banię oraz Patryka Ołdziejwskiego.

„Koziołek Matołek, Węgierka i Olek” to przedstawienie, które sprawi, że na twarzy maluchów z pewnością pojawi się uśmiech.

– Lubisz przygody? Lubisz podróżować? A kto odwiedził kiedyś Chiny i samego Cesarza? Zapraszam serdecznie do naszego Teatru na spektakl „Koziołek Matołek Węgierka i Olek”. Mogę Was zapewnić, że to będzie super zabawa. Bawić się będą duże i małe dzieci. A skąd to wiem? Nie mogę powiedzieć, ponieważ zdradziłbym naszą bajkową tajemnicę – mówił Patryk Ołdziejewski, wcielający się w postać głównego bohatera - Koziołka Matołka.

Przedstawienie familijne skierowane do dzieci zostanie zaprezentowane 1 i 2 czerwca br. o godz. 16:00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul. Ciołkowskiego 1N). Teatr Dramatyczny zaprasza również dzieci na poranne pokazy spektaklu – 4 i 5 czerwca o godz. 10:00 i 12:00 oraz 6 czerwca o godz. 10:00.

Bilety dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl. Rezerwacje przyjmowane są pod numerem: 85 74 99 185. 

źródło i fot.: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
oprac.: Paulina Tołcz

Opublikował: Krystian Guzewicz

16 maja 2024

Powrót na początek strony