Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Gala literacka Słowo i Dźwięk

17 października 2023

Budynek książnicy

Gala literacka Słowo i Dźwięk / Mateusz Duchnowski

To finał dwóch konkursów literackich, które odbędą się w czwartek, 19 października o godz. 12 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Wstęp na galę jest wolny.

Pierwszy finał dotyczy drugiej edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka realizowany wspólnie z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetem w Białymstoku i Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. W tym roku nadesłano aż 188 wierszy z całej Polski (w roku ubiegłym 77).

Drugi finał to dziewiąta edycji konkursu Srebro nie Złoto, do której nadesłano 74 utwory autorów związanych z województwem podlaskim.

W programie wydarzenia przewidziano wystąpienia gości gali, prezentację wybranych utworów literackich, ogłoszenie laureatów tegorocznej edycji Konkursu Literackiego im. Jana Leończuka i wręczenie nagród, mini pokaz artystyczny sztuki słowa i dźwięku – wykonawcami będą Miłka Malzahn i Wojciech Bury, ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród tegorocznej edycji Konkursu Srebro nie Złoto, prezentacja idei międzypokoleniowego projektu ERASMUS + „Wiek uczenia się”.

Oprócz nagród regulaminowych w obu konkursach przyznane będą też nagrody specjalne ufundowane przez Partnerów: Uniwersytet w Białymstoku, Książnicę Podlaską i Stowarzyszenie Szukamy Polski, które jest organizatorem gali.

Każdy uczestnik gali otrzyma  tomik z nagrodzonymi wierszami i prozą laureatów VIII edycji konkursu Srebro nie Złoto. Nagrodzone utwory opublikowane będę na portalach poeciwsieci.pl i podlaskisenior.pl.

źródło: Stowarzyszenie Szukamy Polski
oprac. : Monika Pańko

Publikujący: Monika Pańko

17 października 2023

Powrót na początek strony