Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

I Międzynarodowy Festiwal „Cantareum” 2022 – Muzyczne Skarby Europy

20 kwietnia 2022

Muzeum Historyczne-12.jpg

Seminaria, warsztaty, kilkanaście koncertów w Białymstoku, Suwałkach, Sejnach, Kownie, Wilnie i Warszawie – 21 kwietnia rozpoczyna się I Międzynarodowy Festiwal „Cantareum” 2022. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Festiwal zostanie zainaugurowany 21 kwietnia. Będzie to kurs wokalno-aktorski prowadzony przez prof. Cezarego Szyfmana z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz dr. hab. Pawła Chomczyka. Natomiast już w czerwcu odbędzie się I Międzynarodowe Mistrzowskie Seminarium Sztuki Wokalnej prowadzone przez Wiesława Ochmana.

W ramach festiwalu zaplanowano jedenaście koncertów.  Odbywać się będą od końca kwietnia do grudnia. To m.in.: czerwcowy koncert w 140. rocznicę urodzin Zoltána Kodálya – węgierskiego kompozytora, w Polsce bardzo rzadko wykonywanego; a także koncerty z okazji Dnia Papieskiego z kompozycjami z okresu baroku (prezentacja twórczości Samuela Scheidta). Kolejne miesiące to: Koncerty Moniuszkowskie, czy grudniowe Adeste Fideles, arie wirtuozowskie w wykonaniu Dariusza S. Wójcika (bas) i Jacka Szymańskiego (tenor).

Inicjatorką i organizatorką „Cantareum” jest znakomita suwalska artystka i pedagog Marlena Borowska. Jak podkreśla, w tej edycji będą przede wszystkim koncerty, ale w przyszłych latach chciałaby poszerzyć program o  interdyscyplinarne propozycje, imprezy plenerowe, polegające na łączeniu gatunków muzycznych.

 

źródło: Canaterum 2022
oprac.: Aneta Kursa
fot.: Paulina Dulewicz

Publikujący: Aneta Kursa

20 kwietnia 2022

Powrót na początek strony