Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

IV Podlaskie Spotkania Bibliotekarzy

22 lutego 2024

IV Podlaskie Spotkania Bibliotekarzy / Paweł Krukowski

Ich celem jest integracja, aktywizacja i doskonalenie. Tegoroczna konferencja przebiega pod hasłem „Bibliotekarz – stadium przypadku”. Uroczyście rozpoczęli ją w czwartek, 22 lutego, dyrektor Gabinetu Marszałka Robert Jabłoński oraz dyrektor Książnicy Podlaskiej Beata Zadykowicz.

– Bardzo dziękuję, że skorzystaliście państwo z naszego zaproszenia. Myślę, że te spotkania są bardzo pożyteczne, a tematyka ciekawa. Pani dyrektor książnicy dziękuję za ich organizację, bo zawsze robi to na najwyższym poziomie. W imieniu marszałka życzę wszystkim zgromadzonym udanego czasu – powiedział Robert Jabłoński.

Podmiot – bibliotekarz

To już czwarta edycja dwudniowej konferencji, podczas której ponad stu bibliotekarzy z naszego regionu wymienia się doświadczeniami i dyskutuje o czytelnictwie.

– Cieszę się, że są z nami te osoby, które od początku uczestniczą w naszych spotkaniach, ale szczególnie serdecznie witam te, które przyjechały do nas pierwszy raz. Zrobimy wszystko, abyście czuli się tutaj jak w domu, bo przecież jesteśmy jedną wielką rodziną bibliotekarzy – mówiła Beata Zadykowicz.

Jak przyznała, w tym roku tematyka forum jest trochę inna, bo skupi się przede wszystkim na odpowiedzi na pytanie: czego potrzebują bibliotekarze?

– Zawsze mówiliśmy o potrzebach czytelników, biblioteki, komunikacji, a tym razem będziemy mówić o sobie – zapowiedziała.

Prezentacje, warsztaty, debaty

Pierwszy dzień wydarzenia to przede wszystkim prezentacje i debaty. Poruszone zostaną m.in. tematy stereotypów, relacji z czytelnikami, a także terapeutycznej roli bibliotekarzy. Uczestnicy wezmą też udział w warsztatach z oswajania emocji, tworzenia interaktywnych historii czy kreatywnego pisania. 

Drugiego dnia wydarzenia – w piątek, 23 lutego – podlascy bibliotekarze będą m.in. zwiedzać Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. prof. Andrzeja Myrchy, bibliotekę uniwersytecką oraz planetarium i obserwatorium UwB.

Anna Augustynowicz
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Paweł Krukowski

Publikujący: Anna Augustynowicz

22 lutego 2024

Powrót na początek strony