Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Jesień w sadzie i w ogrodzie” – wernisaż w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

20 listopada 2023

Cztery osoby prowadzą rozmowę. W tle obrazy.

Wernisaż wystawy Jesień w sadzie i w ogrodzie

Jesienne krajobrazy pędzla początkującej, młodej białostockiej artystki Natalii Masłowskiej można oglądać w budynku szkoły z Kalinowa-Solek. W wernisażu wystawy, który odbył się w niedzielę 19 listopada uczestniczyła Sekretarz Województwa Podlaskiego Mirosława Jaroszewicz-Łojewska.

Natalia Masłowska to jedna z najmłodszych twórczyń, których prace są eksponowane we wnętrzach PMKL-u. Jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Jak podkreśla, tworząc obrazy prezentowane na wystawie, inspirowała się krajobrazem Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

– Byłam tutaj na różnego rodzaju wydarzeniach i bardzo spodobała mi się ta jesienna aura, która w Skansenie jest tak bardzo widoczna – mówiła zapraszając na wernisaż.

List z podziękowaniem za promowanie twórczości młodych artystów przekazał dyrekcji Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej marszałek Artur Kosicki. Zwrócił się także do autorki.

– Dziękuję Tobie, droga Natalio za zaangażowanie, jakie włożyłaś w stworzenie tych pięknych prac. Słowa podziękowania kieruję do Ciebie również za to, że chcesz dzielić się z innymi swoją artystyczną pasją, prowadząc warsztaty plastyczne dla najmłodszych – napisał m.in. w liście (pełna jego treść w załączeniu).

Wystawę odwiedził też europoseł Krzysztof Jurgiel. Po wernisażu wystawy  „Jesień w sadzie i w ogrodzie” jej autorka prowadziła warsztaty plastyczne.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: PMKL

 

Publikujący: Aneta Kursa

20 listopada 2023

Powrót na początek strony