Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Małe zbrodnie małżeńskie” – już w piątek premiera w Teatrze Dramatycznym

8 maja 2024

Próba medialna Małe zbrodnie małżeńskie

W najbliższy piątek, 10 maja, odbędzie się premiera spektaklu „Małe zbrodnie małżeńskie”. Najnowsze przedstawienie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku reżyseruje Jolanta Hinc-Mackiewicz.

Sztuka „Małe zbrodnie małżeńskie” Érica-Emmanuela Schmitta to dramat o małżeństwie, które po latach wspólnego życia próbuje odbudować swoją relację, poszukując źródeł niezrozumienia i wracając do pierwszych wspólnych chwil. Przedstawienie w Teatrze Dramatycznym reżyseruje Jolanta Hinc-Mackiewicz – reżyserka 75 spektakli offowych, w tym 50 monodramów, nagradzanych wielokrotnie na przeglądach i festiwalach.

– Próbuję w tym przedstawieniu za pomocą wielu różnorodnych środków i elementów mojego języka teatralnego oddać głębię emocji przeżywanych przez bohaterów. Spektakl opowiada o próbie naprawienia związku, który przeżywa kryzys. I kobieta, i mężczyzna zastanawiają się, czy warto podejmować wysiłki, by uzdrowić ich relację. Zadają sobie pytanie, czy możliwe jest wybaczenie wzajemnych zranień? Czy osiągalne zrozumienie się, gdy wszystko odstręcza od siebie dwoje ludzi, którzy bardziej ze sobą walczą, niż się kochają? Wspaniałych czworo aktorów Teatru Dramatycznego opowie tę historię w przedziwny, nielinearny sposób – mówi Jolanta Hinc-Mackiewicz. 

Scenografię i kostiumy do przedstawienia zaprojektował Tomasz Wójcik. Artysta jest również autorem wizualizacji. Za choreografię odpowiada Dorota Baranowska. Opracowanie muzyczne do spektaklu zostało przygotowane przez Jacka Sawickiego.

Na scenie Uniwersyteckiego Centrum Kultury widzowie będą mogli zobaczyć: Arletę Godziszewską, Monikę Zaborską, Marka Cichuckiego oraz Krzysztofa Ławniczaka. Monika Zaborska przyznaje, że praca nad przedstawieniem pozwoliła jej na nowo odkryć współpracę w zespole oraz poznać nowe podejścia do pracy aktora.

Premiera spektaklu odbędzie się 10 maja, o godzinie 19:00. Przedstawienie będzie można obejrzeć także 11 maja (godz. 16:00), 12 maja (godz. 16:00), 7 czerwca (godz. 19:00) oraz 8 i 9 czerwca (godz. 16:00).

Bilety na spektakl w cenie: 75 zł – premierowy, 65 zł – normalny, 55 zł – ulgowy oraz 40 zł – studencki dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

źródło: Teatr Dramatyczny

Publikujący: Dawid Korpacz

8 maja 2024

Powrót na początek strony