Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Muzeum w Drozdowie rusza z nową inicjatywą

19 kwietnia 2024

Budynek muzeum

Będą to trzy wydarzenia z cyklu „Spotkanie hobbystów w dworskim salonie” zaplanowane w ciągu najbliższych miesięcy. Pierwsze z nich, dotyczące tematyki genealogicznej, odbędzie się już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia o godz. 13 w Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie.

Niedzielne spotkanie będzie dotyczyć tablic inskrypcyjnych na przykładzie zmieniających się rodzin właścicieli dóbr Szczepankowo. Poprowadzi je Sławomir Zgrzywa, który prywatnie jest kolekcjonerem o wielu zamiłowaniach, a zawodowo starszym inspektor łomżyńskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Białymstoku.

Kolejne ze spotkań „Kolekcjonerstwo z duszą” odbędzie się 19 maja (godz. 13). Będzie to spotkanie z Wojciechem Surawskim, kolekcjonerem z pasją w dziedzinie weterynarii. Początkowo kolekcjonował on przedmioty związane z kawalerią i końmi, a w ostatnich latach już na emeryturze zagłębił się w tematykę szkolnych tarcz i mundurków. W trakcie spotkania przewidziano pokaz wybranych elementów zbiorów kawaleryjskich oraz szkolnych.

Ostatnie z cyklu spotkań odbędzie się 16 czerwca (godz. 13). O „Historii zamkniętej w szklanej butelce” opowie Czesław Szczechura, emeryt z pasją do kolekcjonowania regionalnych butelek sprzed lat. W swoich zbiorach posiada m.in. butelki z browaru Lutosławskich w Drozdowie i Tylińskiego w Łomży, dawne etykiety oraz matrycę do ich wytwarzania. W trakcie wydarzenia przewidziano pokaz wybranych elementów z wymienionych zbiorów butelek oraz etykiet.

Wstęp na spotkania to koszt 3 zł/os. Bilety będą do nabycia bezpośrednio przed spotkaniem w kasie muzeum.

Więcej o wydarzeniach na stronie internetowej placówki i na profilu FB

źródło: Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel
 

Publikujący: Edyta Chodakowska-Kieżel

19 kwietnia 2024

Powrót na początek strony