Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego

19 listopada 2023

Odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Hajnówce

Odzyskanie niepodległości jest świętowane na różne sposoby przez Polki i Polaków, w listopadową niedzielę (19.11) Fundacja Ekologiczne Forum Młodzieży i Gmina Miejska Hajnówka uczciła tę rocznicę, odsłaniając Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas odsłaniania podobizny legendarnego naczelnika Polski, panowała patriotyczna atmosfera, padło wiele słów wdzięczności, szacunku dla wszystkich osób, które przyczyniły się do odzyskania suwerenności Rzeczpospolitej Polski.

– Niezwykle istotna jest dbałość o pamięć bohaterów naszego kraju. O zachowaniu tej pamięci świadczą takie inicjatywy jak ta dzisiejsza – mówił Marek Malinowski. – Cieszę się, że tu w Hajnówce powstał pomnik, który będzie przypominał i promował postać twórcy polskiej niepodległości.

Budowa nowego pomnika rozpoczęła się pod koniec kwietnia tego roku i został on ulokowany na placu przed urzędem miejskim w Hajnówce. Solidny, kamienny piedestał, oraz odzwierciedlony marszałek Piłsudski naturalnych rozmiarów świadczy o poszanowaniu i dbałości jego wykonania. 

 

Tekst i fot.: Krystian Guzewicz

Publikujący: Krystian Guzewicz

19 listopada 2023

Powrót na początek strony