Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podlaskie Kino Plenerowe w Sokółce, Białymstoku i Łapach

30 sierpnia 2023

Ludzie siedzą przed banerem z napisem "Podlaskie Kino Plenerowe"

Podlaskie Kino Plenerowe w Sokółce, Białymstoku i Łapach

Na wielkoformatowym ekranie znane i lubiane produkcje dla dzieci i dorosłych, m.in. Lessie, wróć!, Batman czy Zupa nic. W ten weekend z atrakcji skorzystają mieszkańcy Sokółki – w piątek, 1 września, Białegostoku – w sobotę, 2 września i Łap – w niedzielę, 3 września. Do wspólnego oglądania zapraszają: Województwo Podlaskie i Podlaski Instytut Kultury.

I tak na placu w Sokółce o godz. 17 wyświetlona zostanie familijna opowieść o przyjaźni między psem a człowiekiem Lessie, wróć! Dwie godz. później, o godz. 19, na dużym ekranie pojawi się znany na całym świecie superbohater – Batman. Wraz z Jamesem Gordonem stawią oni czoła nieobliczalnemu Człowiekowi-Zagadce w skorumpowanym Gotham City.

W Białymstoku na placu przed Spodkami o godz. 19 rozpocznie się projekcja amerykańskiej komedii familijnej pt. Wojna z dziadkiem. Zaraz po niej, o godz. 21, zaprezentowany zostanie film King Richard: Zwycięska rodzina, opowiadający losy Venus i Sereny Williams, które dzięki ojcu stały się najlepszymi tenisistkami w historii tego sportu.

Na łapskim Placu Solidarności o godz. 18 najmłodsi zobaczą Ainbo. Strażniczkę Amazonii. To opowieść o kilkunastoletniej dziewczynce pochodzącej z ludu Kandamo, która postanawia bronić bliskich i dziewiczej przyrody z pomocą przyjaciół i odrobiny magii! O 20 z kolei – Zupa nic, czyli historia o tym, jak wyglądało dzieciństwo w czasach PRL-u.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu Województwa Podlaskiego na Facebook'u. Dla każdej z projekcji jest tam utworzone wydarzenie z niezbędnym szczegółami.

Anna Augustynowicz
fot.: Paulina Dulewicz

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

30 sierpnia 2023

Powrót na początek strony