Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Prawie 270 tys. zł z budżetu województwa dla Książnicy Podlaskiej

25 kwietnia 2022

Pieniądze przyznane przez zarząd województwa podczas poniedziałkowego (25.04) posiedzenia to wkład własny Książnicy do trzeciej edycji unijnego projektu „Skarbiec Kultury”. Dzięki jego realizacji zwiększy się dostępność online do zasobów i wydarzeń instytucji, również z uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami.

– Bardzo interesujący i bardzo potrzebny projekt, dzięki któremu największa biblioteka w północno-wschodniej Polsce może udostępniać swoje zasoby bez żadnych ograniczeń. Musimy takie przedsięwzięcia wspierać i wykorzystać możliwości, jakie dają pieniądze unijne na unowocześnianie naszych instytucji – mówił marszałek Artur Kosicki.

W ramach projektu zaplanowano dostosowanie usług elektronicznych i treści cyfrowych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dotyczącymi wzroku i słuchu. Relacje z wybranych spotkań oraz szkoleń wzbogacone zostaną o audiodeskrypcję i język migowy.

Korzystanie z e-usług pozwoli użytkownikom biblioteki na oszczędność czasu, ale też umożliwi udział w spotkaniach autorskich czy szkoleniach za pośrednictwem Internetu.

Wartość projektu to 2,37 mln zł, w tym wkład z funduszy europejskich to ponad 2 mln zł.

 

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka

 

Publikujący: Aneta Kursa

25 kwietnia 2022

Powrót na początek strony