Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Promocja książki „Z okna na Bojarach” prof. Wojciecha Stefana Sobańca

23 września 2022

Zdobiona drewniana okiennica i okno

Promocja ksiązki „Z okna na Bojarach” prof. Wojciecha Stefana Sobańca

W piątek, 30 września o godz. 18:00, w Ratuszu odbędzie się spotkanie z prof. zw. dr hab. Wojciechem Stefanem Sobańcem autorem książki „Z okna na Bojarach”. Wydarzenie organizowane jest przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku.

„Z okna na Bojarach” – opatrzona wieloma fotografiami publikacja zawiera zbiór wierszy oraz felietony, które stanowią dopełnienie bogatej duchowości ich twórcy, profesora nauk medycznych, zafascynowanego historią, harcerza i żeglarza. Przestrzeń jego poezji to białostocka dzielnica Bojary, z którą związany jest od lat.

- Wierszy Wojciecha Sobańca nie da się czytać między obiadem a czarną kawą. Wymagają wrażliwego i skłonnego do refleksji czytelnika, zdolnego podjąć dialog ze stale obecną tu przeszłością. Otwierają człowieka na świat i zaświat, na uniwersalne i nieskończone. Ale uczą też, jak ważne w życiu jest posiadanie własnego miejsca, które daje siłę. Omawiany zbiór wierszy to cenna pamiątka dla rodziny i przyjaciół, ale także dla tych czytelników, których zyskał poeta w drodze lektury tej mądrej i ważnej książki - mówi prof. dr hab. Teresa Zaniewska

prof. zw. dr hab. Wojciech Stefan Sobaniec - jest pediatrą i neurologiem leczącym kolejne pokolenia pacjentów już od blisko 50 lat. Od 1994 roku był kierownikiem Kliniki Neurologii i Rehabilitacji Dziecięcej UDSK w Białymstoku.

Wstęp wolny.

 

źródło: Muzeum Podlaskie w Białymstoku
oprac.: Natalia Adamowicz-Karczewska

Publikujący: Natalia Adamowicz

23 września 2022

Powrót na początek strony