Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Sylwester z Teatrem Dramatycznym

8 listopada 2023

Gmach teatru dramatycznego

Sylwester z Teatrem Dramatycznym / Dawid Korpacz

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki zaprasza widzów na wieczór sylwestrowy. Doskonałe towarzystwo, wyjątkowy nastrój oraz solidną dawkę humoru zapewni obsada spektaklu „Dekameron” w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

Akcja przedstawienia „Dekameron” na podstawie książki Govanniego Boccaccia toczy się w 1348 roku we Florencji. Szaleje tam dżuma, dlatego dziesiątka bohaterów postanawia opuścić miasto, aby skryć się przed zarazą. Uczestnicy wyprawy postanawiają umilić sobie wspólnie spędzony czas. Decydują się na zainscenizowanie dziesięciu historii. Wcielając się łącznie w ponad 50 postaci, opowiedzą widzom o zdarzeniach pełnych miłości, zdrady, pragnień i rozterek serca.

Większa część tych opowieści ma charakter komediowy. Nie brak im pikanterii i frywolności.

- „Dekameron” to spektakl idealnie pasujący na Sylwestra: zabawny, pełen lekkości i dobrego humoru. Zapraszam do spędzenia ostatniego wieczoru w roku w towarzystwie aktorów Teatru Dramatycznego. Z pewnością zadbają oni o to, aby każdy z Państwa z odpowiednią energią i nastawieniem rozpoczął 2024 rok – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Pokaz spektaklu sylwestrowego odbędzie się 31 grudnia, o godz. 19:00, w Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Świerkowa 20). Tego wieczoru na gości będzie też czekała słodka niespodzianka.

Bilety w cenie 150 zł oraz 130 zł (dla emerytów i rencistów) dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: dramatyczny.pl. Rezerwacje biletów przyjmuje Dział Sprzedaży i Organizacji Widowni: tel. 85 74 99 185, e-mail: rezerwacje@dramatyczny.pl.

źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki
oprac.: Dawid Korpacz

Publikujący: Dawid Korpacz

8 listopada 2023

Powrót na początek strony