Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Szansa na zaśpiewanie z zespołem Mazowsze!

15 marca 2023

To już ostatnie, przedfinałowe przesłuchania uczestników konkursu wokalnego im. St. Jopka z województw podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Podlaski Instytut Kultury zaprasza wszystkich, którzy lubią piosenki Mazowsza i chcą wesprzeć uczestników konkursu brawami. Piątek 17 marca, godz. 11., Spodki PIK. Wstęp wolny!

Jury złożone z artystów z zespołu Mazowsze wysłucha 18 osób w czterech kategoriach wiekowych, w tym sześciorga dzieci, czterech osób z kategorii młodzież, czterech w wieku od 20 do 25 lat oraz czterech w wieku powyżej 26 lat.

Uczestnicy konkursu przyjadą z Białegostoku, Augustowa, Suwałk, Kolna, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Dobrego Miasta oraz Mrągowa. Laureaci tego etapu wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się w październiku, w siedzibie Mazowsza w Otrębusach. 

Osoby, które znajdą się w finale, otrzymają nagrody i wystąpią na gali razem z zespołem Mazowsze. Pierwsza nagroda to 10 tys. zł, druga - 7 tys. zł i trzecia – 5 tys. zł. Nagrody pieniężne zostaną przyznane w każdej kategorii wiekowej i będą wręczone podczas finału w Otrębusach. Organizator przewiduje również przyznanie Nagrody Publiczności w wysokości 5 tys. zł.

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka to szansa dla wszystkich, którzy lubią i potrafią śpiewać, a do tego kochają repertuar Mazowsza.

– Publiczność podczas każdego koncertu „Mazowsza” zawsze śpiewała i nuciła mazowszańskie piosenki. Zachowanie publiczności skłoniło nas do refleksji, że skoro widzowie tak dobrze znają ten repertuar, to dlaczego nie pójść dalej? Dlaczego nie zaprosić do wspólnego śpiewania w konkursie? – mówi Jacek Boniecki, dyrektor zespołu. 

Konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Biorą w nim udział setki śpiewaków w różnym wieku z całej Polski.

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Aneta Kursa

Publikujący: Aneta Kursa

15 marca 2023

Powrót na początek strony