Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Tkaniny. Rzeźby. Obiekty”. Wernisaż wystawy Małgorzaty Dmitruk

14 marca 2023

Jest to już kolejna wystawa artystki w Sejnach. Tym razem Małgorzata Dmitruk prezentować będzie między innymi swoje unikatowe, słynne rzeźby-swetry, które niedawno wróciły z podróży zagranicznej. Prace te zawierają nie tylko osobiste historie, ale także przekaz uniwersalny dotyczący życia, śmierci, czasu. Wernisaż wystawy już w najbliższą sobotę, 18 marca o godz. 18. w Galerii Domu Pogranicza w Sejnach. Zaprasza Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”.

Małgorzata Dmitruk (ur.1974), zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem, tkaniną unikatową, ilustracją.

Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku na Białorusi w eksperymentalnej pracowni prowadzonej przez Dmitrija Vasileviča Malatkova oraz na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Władysława Winieckiego.

Twórczość Małgorzaty Dmitruk wyrasta z silnego zakorzenienia w lokalnej kulturze i obyczaju rodzinnego Podlasia, Białostocczyzny, pogranicza polsko-białoruskiego. Z rodzimości i rodzinności. Dotyczy to zarówno wątków tematycznych jej prac, jak i ich formy. To, co nieustająco inspiruje artystkę, to przenikanie się obszarów różnych kultur ("tutejszych" i "tamtejszych"), krzyżowanie się i dopełnianie różnych gatunków aktywności twórczej.

Wystawę będzie można oglądać do jesieni.

źródło: Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”
oprac.: Aneta Kursa

 
Publikujący: Aneta Kursa

14 marca 2023

Powrót na początek strony