Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

XX Międzyszkolny Integracyjny Festiwal Piosenki i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem”

11 kwietnia 2024

festiwal piosenki i tańca-6.jpg

W ramach festiwalu zaprezentowało się 14 grup z białostockich szkół podstawowych. Były pokazy taneczne oraz artystyczne. Podczas jubileuszowej edycji wydarzenia upominki dla dzieci przekazała Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

– To jest bardzo ważny dzień dla was. Cieszę się, że mogę w nim uczestniczyć. Życzę wam udanego dnia, żebyście odważnie poszli w świat i byli szczęśliwi – mówiła Wiesława Burnos.

Wydarzenie miało na celu integrację uczniów z placówek z oddziałami integracyjnymi. Wzięli w nim udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych z Białegostoku.

– To dwudziesta edycja festiwalu. Cieszymy się ogromnie, bo także 20 lat prowadzone jest w naszej szkole kształcenie dzieci z niepełnosprawnościami, a dzieci, które są pełnosprawne, uczą się, jak z nimi być, wspólnie realizować różne działania – mówiła Ewa Chociej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku, która jest organizatorem wydarzenia.

Na festiwalowej scenie zaprezentowano m.in.  układ taneczny do piosenki „Całkiem nowa bajka” z Akademii Pana Kleksa, inscenizację do piosenki „Na wyspach Bergamuta”, taniec ludowy pt. „Polka” , czy układ taneczny do piosenki „Chocolate”. Występy zwieńczyła wspólna zabawa. Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i podarunki.

Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paulina Dulewicz

Publikujący: Paulina Tołcz

11 kwietnia 2024

Powrót na początek strony