Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Badmintoniści z całego świata zmierzą się w Białymstoku

23 maja 2024

YONEX Polish Masters U17 i YONEX Polish International Festival to dwa niezwykle atrakcyjne wydarzenia badmintonowe w stolicy Podlaskiego. Co roku gromadzą wokół siebie kilkuset młodych badmintonistów z całego świata. Turnieje rozgrywane będą w Białymstoku w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku oraz w dwóch halach ZSOMS nr 3 w najbliższy weekend (24-26.05). Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Do zawodów zgłosiło się ponad 350 uczestników z 9 państw, między innymi Meksyku, Malediwów, Litwy, Łotwy, Estonii, Anglii, Niemiec, Słowacji oraz Polski. W Polish Masters wystartują zawodnicy U17, w Festiwalu natomiast najmłodsi adepci U9, U11, U13 i U15.

– Oba wydarzenia są doskonałą promocją naszej dyscypliny oraz Województwa Podlaskiego i Miasta Białystok, które od wielu lat są partnerami strategicznymi naszych największych imprez sportowych – przekonuje Paweł Lenkiewicz, główny organizator obu wydarzeń.

W młodzieżowym Międzynarodowym YONEX Polish International Festival udział weźmie 230 młodziutkich badmintonistów z Polski i kilku państw europejskich oraz Ameryki Północnej i Azji. Białystok ma już doświadczenie w byciu gospodarzem dużych międzynarodowych imprez. Każdego roku do stolicy Podlasia przyjeżdżają badmintoniści w różnych kategoriach wiekowych i biorą udział w międzynarodowych i krajowych imprezach.

Rywalizację w YONEX Polish Masters U17 będzie można oglądać na żywo, prowadzona będzie transmisja live na kanale You Tube Polskiego Badmintona. Organizatorami mistrzostw są Polski Związek Badmintona, Podlaski Okręgowy Związek Badmintona oraz Sportlen Paweł Lenkiewicz. 

źródło i fot.: Białostocka Szkoła Badmintona
oprac.: Paulina Tołcz

Opublikował: Małgorzata Sawicka

23 maja 2024

Powrót na początek strony