Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Dojlidy zagrają z Rzeszowem o ekstraklasę kobiet

22 maja 2023

Zawodniczka tenisa stołowego z paletką

Zuzanna Borek, zawodniczka UKS Dojlidy/ fot.: UKS Dojlidy.

Pierwszoligowa drużyna dziewczyn zakończyła zmagania w grupie północnej na drugim miejscu w tabeli, uzyskując tym samym awans do baraży o ekstraklasę. W barażach Dojlidy zmierzą się w triumfatorkami grupy południowej – AZSem Politechniką Rzeszów.

Trwający sezon był wyjątkowo udany dla pierwszoligowego zespołu Dojlid. Dziewczyny zakończyły rywalizację w grupie północnej z bilansem 12 zwycięstw, 5 remisów i zaledwie 1 porażki. Najbardziej skuteczną zawodniczką w drużynie okazała się Julka Jackowska, która wygrała 26 z 31 rozegranych pojedynków, osiągając tym samym skuteczność na poziomie 84 proc. Świetnie radziły sobie również Zuzia Borek i Karolina Hołda – obie grały ze skutecznością w okolicach 75 proc. Kamila Gryko i Julka Skwarek wygrały połowę swoich singlowych spotkań.  Na przestrzeni wszystkich meczy dziewczyny prezentowały wysoki poziom sportowy i walczyły o każdy punkt, dzięki czemu zagwarantowały sobie miejsce w barażach o ekstraklasę. 

­­— Samo dotarcie do baraży o ekstraklasę to ogromny sukces, którego nie do końca się spodziewaliśmy, a to jeszcze nie koniec. Chociaż nasze dziewczyny nie są faworytkami nadchodzącego dwumeczu, to z pewnością nie odstają od rywalek poziomem. Cały czas ciężko trenują i jestem pewien, że dadzą z siebie wszystko – komentuje trener Marcin Jarkowski.

Pierwsze spotkanie z Politechniką Rzeszów białostoczanki zagrają we wtorek na wyjeździe. Mecz rewanżowy odbędzie się z kolei trzy dni później, w piątek 26 maja o godzinie 11 na małej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku.

Terminy spotkań:

UKS Dojlidy Białystok vs KU AZS Politechnika Rzeszów – 23.05.2023, 17:30, Rzeszów,
UKS Dojlidy Białystok vs KU AZS Politechnika Rzeszów – 26.05.2023, 11:00, Białystok (Zespół Szkół Rolniczych).

źródło: UKS Dojlidy Białystok
oprac.: Cezary Rutkowski

Publikujący: Cezary Krystian Rutkowski

22 maja 2023

Powrót na początek strony