Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Gala III edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej

14 kwietnia 2024

Dyrektor gabinetu marszałka Jabłoński wręcza statuetkę mężczyźnie podczas gali

Gala III edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej / Timoszuk Kamil

Aż 33 drużyny, w których wystąpiło kilkuset zawodników, uczestniczyły w rozgrywkach III edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej. Partnerem strategicznym tej rywalizacji sportowej jest Województwo Podlaskie. W gali podsumowującej tegoroczne zmagania podlaskich piłkarzy amatorów, która odbyła się w sobotę, 13 kwietnia, wziął udział Robert Jabłoński, dyrektor Gabinetu Marszałka w urzędzie marszałkowskim.

Robert Jabłoński pogratulował uczestnikom rozgrywek Podlaskie Ligii Piłkarskiej wspaniałej sportowej pasji. Jak podkreślił, obecny zarząd województwa wspiera wiele różnych inicjatyw sportowych, a rywalizacja amatorskich piłkarzy, to wyjątkowo ciekawy pomysł na promocję sportu i zdrowego stylu życia w społeczeństwie.

Bardzo zadowolony ze współpracy z obecnym samorządem województwa jest założyciel Ligi i jeden z głównych jej organizatorów – Jacek Borowski.

– Nasze współdziałanie jest rewelacyjne. Bardzo dziękujemy samorządowi województwa i osobiście panu marszałkowi za okazywane wsparcie. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że nasza inicjatywa jest przez niego bardzo doceniana - powiedział przedstawiciel PLP.

Podczas gali PLP nagrodzeni zostali najlepsi w poszczególnych kategoriach. O to laureaci III edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej:

  • Najlepsze drużyny w Klasyfikacji Generalnej – 1. Hurtownia Krokus 87 pkt., 2. Adampol Glovis 75 pkt., 3. 4Technology 71 pkt.
  • Zwycięzca klasyfikacji Fair Play – PTH Maltrans Znienacka
  • Najlepszy zawodnik (MVP) – Przemysław Zatręba (Hurtownia Krokus)
  • Najlepszy strzelec i zwycięzca klasyfikacji kanadyjskiej – Damian Chilmon (CEDC Polmos Białystok)
  • Najlepszy asystent – Illia Savich (Intaf)
  • Najlepszy bramkarz – Dawid Klikowski (Hurtownia Krokus)

Jerzy Górko
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Opublikował: Krystian Guzewicz

14 kwietnia 2024

Powrót na początek strony