Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

ŁKS Łomża ze wsparciem samorządu województwa

23 marca 2024

Marszałek Olbryś i prezes Gołaszewski trzyma czek od UMWP

ŁKS Łomża ze wsparciem samorządu województwa

Symboliczny czek na 300 tys. zł wręczył w sobotę, 23 marca wicemarszałek Marek Olbryś władzom Łomżyńskiego Klubu Sportowego (ŁKS) w przerwie trzecioligowego meczu z Wartą Sieradz. Zespół z Łomży jest na tym poziomie rozgrywek beniaminkiem, ale stawia sobie znacznie ambitniejsze cele, zwłaszcza w perspektywie jubileuszu 100. rocznicy powstania, która przypadnie w 2026 r.

– ŁKS zrealizował pierwszy etap planu odbudowy po gorszym okresie, czyli awans do trzeciej ligi, więc trzeba klub wesprzeć. Mam nadzieję, że jest  potencjał na większe sukcesy. Nie zapominamy o wspomaganiu mniejszych klubów, które mają swoje ambicje i wychowują talenty – zaznaczył wicemarszałek Marek Olbryś.

Dodał także, że zarząd województwa dofinansowanie seniorskiej piłki nożnej wprowadził po raz pierwszy w regionie w programie „Podlaskie wspiera sport”. Jak podkreślił, wsparcie dla ŁKS po awansie zostało zwiększone ze 150 tys. zł do 300 tys. zł i będzie utrzymywanie, a w razie dalszych awansów zwiększane nawet do 1 mln zł.

– Jako nowy zarząd klubu stawiamy sobie cel: druga liga na stulecie klubu. Wiadomo, że wiąże się to z dużymi kosztami. Każde zatem wsparcie jest dla nas bezcenne. Rozbudowujemy sztab szkoleniowy, modernizujemy sprawy organizacyjne, wzmacniamy drużynę, więc każda złotówka ma ogromne znaczenie i chcemy ją wydać jak najlepiej – mówił Adrian Gołaszewski, prezes klubu ŁKS Łomża.

Łomżyńskiemu zespołowi kibicował w tym meczu prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. Wręczył również nagrody chłopcom biorącym udział w konkursie rzutów karnych.  

– Duże nadzieje wiążemy z klubem w związku ze stuleciem. Ten sezon jest na razie trudny, ale to taki los beniaminka po awansie do wyższej ligi. Wierzę, że uda się walka o utrzymanie, a w kolejnym roku o awans. Widzę to po determinacji zawodników i wszystkich osób tworzących  klub. Bardzo się cieszę ze wsparcia ze strony urzędu marszałkowskiego i osobistego zaangażowania wicemarszałka Marka Olbrysia – powiedział Mariusz Chrzanowski.

A na boisku ŁKS stoczył trudny mecz z Wartą Sieradz, która także walczy o trzecioligowy byt. Dopiero w ostatnich minutach gracze z Łomży przechylili szalę na swoją korzyść i po golach Bartłomieja Olszewskiego i Szymona Kuźmy wygrali 2:0.

tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Paulina Tołcz

Opublikował: Krystian Guzewicz

23 marca 2024

Powrót na początek strony